друкувати


В Україні запровадили новий державний стандарт на зернові культури

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-07-06 11:45:33

В Україні запровадили новий державний стандарт на зернові культури. Згідно з ним помітно зросли вимоги до кондиційності збіжжя. А це означає, що тепер продати зерно нового врожаю вищим класом буде складніше, ніж минулими роками.

Інформація про таку особливість цьогорічної жнивної кампанії прозвучала під час зустрічі у п’ятницю в ОДА керівників хлібоприймальних підприємств та аграрних служб області, яку провів начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Сухолиткий.

Одним із найважливіших завдань цьогорічної зернозбиральної кампанії є підготовка матеріально-технічної бази для зберігання і переробки збіжжя. На виконання розпорядження голови ОДА про формування державного продовольчого резерву та регіональних ресурсів зерна і заради створення належних умов збуту зернової продукції для тих сільгоспвиробників, які не мають власних елеваторів, цю роботу потрібно починати негайно, наголосили керівники АПК. На Прикарпатті діє п’ять  сертифікованих складів, які сукупно можуть прийняти на зберігання 131 тис. тонн зерна. Окрім цього, є також несертифіковані приміщення місткістю ще 191 тис. т. Та в тім і річ, що уряд ставить завдання зберігати зерно, яке заготовлятимуть для держрезерву, саме на сертифікованих складах. Аби уникнути тих проблем, які часто-густо траплялися торік в інших областях, коли сотні тисяч зерна безслідно щезали.Що ж до іншого, то Івано-Франківщина готова до жнивування.

«До збирання врожаю підлягає 128 тисяч гектарів посівних площ, — повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван АНДРІЇШИН. — З них ярої й озимої пшениці — 52 тисячі. Потреба краю у хлібній сировині становить 200 тис. тонн. Окрім того, ще 270 тисяч тонн необхідно для виробництва комбінованих концентрованих кормів для тваринницького сектору. Плануємо ж цього року зібрати понад 400 тисяч тонн зерна. Отже, приблизно 70 тисяч тонн, як і попередніми роками, потрібно завезти з інших областей. Для жнивування маємо всі необхідні можливості. В розпорядженні сільгосппідприємств області — 898 комбайнів. Тобто середнє навантаження на одиницю техніки становить 103 гектари, що в межах норми».

За словами І. Андріїшина, якби не затяжна негода, що завдала прикарпатським аграріям збитків на чотири мільйони гривень, жнива б уже розпочали. А так вони, очевидно, стартують на Городенківщині наприкінці цього тижня чи на початку наступного. і не зі збирання ріпаку, як зазвичай, а з озимого ячменю. А ще господарників та фахівців із захисту рослин турбує значно більше порівняно з іншими роками зараження полів шкідниками. Найгірша ситуація з цим у Снятинському і Тлумацькому районах. І це теж може погано вплинути як на кількість, так і на якість зібраного врожаю.

Джерело: Газета «Галичина»