12 поширених міфів про подорожі
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-06-19 11:30:12
Більшість міфів, поширених серед туристів, народилися кілька десятиліть тому, а нині блукають у салонах літаків і на порогах турагенцій у вигляді чуток. Але технологічний прогрес і конкуренція між компаніями зробили свою справу – реалії подорожей змінюються. Тож деякі туристичні міфи вже не мають під собою жодних підстав.
Журнал Travel + Leisure наводить 12 найпоширеніших хибних уявлень про подорожі:
1. У магазинах duty-free можна вигідно скупитись
Найпоширеніший міф – той, що у duty-free можна вигідно купити парфуми, спиртні напої чи щось подібне. Але агенція The Duty-Free Price Guide, яка порівнює ціни у цих магазинах в усьому світі, стверджує, що вартість товарів у дьюті-фрі різних країн неоднакова. Ті самі товари часом дешевше придбати у Нью-Йорку чи Гонконгу, ніж у Москві чи Цюріху.
2. Купувати цілий пакет туристичних послуг дешевше
Спершу треба подивитися, що входить до пакету послуг, і підрахувати, скільки вам коштуватиме кожна окремо. Наприклад, якщо у перелік входять уроки гольфу, оренда машини чи спа-процедури, які вам не потрібні, у такому разі купувати цілий пакет невигідно.
3. Запевнення про найнижчу ціну гарантують найнижчу ціну
На сайтах більшості мереж готелів, авіаліній, агенцій з оренди авто вас запевняють, що показують найнижчі ціни, які тільки є, і часто відмовляються надавати додаткові знижки. Проте по телефону вам можуть назвати зовсім інші цифри.
4. «Чотири зірки» краще за «три діаманти»
Рейтинг готелів – це досить приблизна оцінка їх якості. Кожна система рейтингування базується на різних критеріях, які можуть виявитись і не важливими для вас. Путівники, журнали, газети й турагентства часто можуть пропонувати власне рейтингування готелів, і не обов’язково, що ці системи можна порівнювати між собою.
5. Батькам із малими дітьми треба сідати у літак раніше за інших пасажирів
Багато авіаліній пропонують процедуру попередньої посадки на борт літака для людей в інвалідних візках, VIP-клієнтів і батьків, які подорожують з дітьми. Та чи не краще дати вашому чаду випустити всю енергію в залі аеропорту, ніж тримати його зайву годину в кріслі літака?
6. Авіалінії не відрізняються одна від одної
Дуже давно локальні авіалінії мали схожі умови перельотів і пропонували подібні послуги. Тоді туристи керувались переважно розкладом польотів і вартістю квитків. Та зараз усе змінилося: компанії можуть брати додаткову плату за багаж або пропонувати бонуси й додаткові сервіси.
7. Найкраще бронювати квитки серед тижня пізно вночі
Такі переконання залишилися з тих часів, коли не було онлайн-бронювання квитків. Зараз авіакомпанії майже не бронюють квитків, а якщо й роблять бронювання, то гарантують збереження місця, але не ціни.
8. Щоб купити квиток за вигідну ціну, треба брати його заздалегідь
Часто справедливим є прямо протилежне твердження. Адже авіакомпанії зазвичай пропонують квитки, які не вдалося продати, за символічну ціну. Проте якщо ви не можете змінювати дати від’їзду, подорожуєте на свята чи у пору відпусток, з великою групою людей чи за непопулярним маршрутом – тоді, звісно, варто купувати білети завчасно.
9. До молодят ставляться по-особливому і пропонують безкоштовні додаткові сервіси
Насправді туристичні агенції, готелі й авіакомпанії можуть вимагати більше грошей з молодят, аніж зі звичайних туристів. Путівка для молодят може відрізнятись від решти однісінькою пляшкою шампанського в номері, а заплатите ви за це на 150 доларів більше. Тому тримайте у таємниці мету вашого відпочинку, резервуючи готельний номер чи купуючи тур.
10. Члени програми лояльності авіаліній можуть отримувати кращі місця
Колись давним-давно пасажири, які часто подорожували й були вбрані у чудові костюми, мали шанс потрапити в салон першого чи бізнес-класу, якщо лишалося зайве місце. У наші часи, коли надто багато людей увійшли до програм лояльності, авіалінії переглянули свою політику і надають бонусні перельоти лише елітним клієнтам.
11. Подорож у бізнес-класі коштує шалені гроші
Перелетіти Атлантику у велюровому салоні бізнес-класу коштувало раніше від 5 тис. доларів. Тепер на ринок вийшли кілька компанії, котрі пропонують подорожі у салонах такого класу за значно нижчу ціну. Крім того, авіакомпанії, що спеціалізуються на дешевих перевезеннях, також виходять на ринок вищого класу.
12. Речі, які здають у багаж, губляться назавжди
Близько 1-2% речей не прибуває на тому ж літаку, що й їхній власник. Більшість цих валіз прибуває пізніше, оце й усе. Дуже незначна кількість багажу втрачається назавжди. Просто проходьте реєстрацію вчасно, щоб ваші речі помістились на борт вашого літака.