друкувати


У 2013 році "ідеальна магнітна буря" призведе до техногенної катастрофи на Землі

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-06-19 09:15:52

У 2013 році Сонце прокинеться після багаторічної сплячки і, за прогнозами фахівців NASA, "ідеальна магнітна буря" призведе до техногенної катастрофи на Землі.

Такі висновки містяться в доповіді Річарда Фішера, голови відділу NASA, що займається спостереженням за Сонцем.

За словами вченого, вже зараз температура на сонячній поверхні стрімко зростає.

Річард Фішер в інтерв'ю газеті Daily Mail заявив, що магнітні бурі призведуть до збою комунікаційних і комп'ютерних систем, виведуть з ладу мобільний і супутниковий зв'язок, спричинять збої в роботі аеропортів. Через сонячну активність може "лягти" банківська система.

Нагадаємо, у 1859 році через магнітну бурю вийшов з ладу телеграф у США і Європі. У 1921 році підвищена сонячна активність вивела з ладу транспортну систему Нью-Йорка. "Сонячний шторм" 1989 року призвів до порушення електропостачання у Квебеку, внаслідок чого 6 мільйонів канадців залишилися без світла і тепла.

"Ідеальна електромагнітна буря", що виникає в результаті гігантських ядерних вибухів на Сонці, здатна прорвати природні захисні засоби Землі, впливаючи на роботу всіх комп'ютеризованих систем. Наслідком сонячної бурі, за прогнозами вчених, може стати тривала економічна криза.

Учені NASA закликали уряд США почати підготовку до всіляких техногенних катаклізмів, спричинених сонячною активністю. Однак їхні поради не відзначаються конкретністю. Приміром, вони закликають сконцентруватися на вивченні сонячної активності; робити більш надійні супутники; підвищувати захист лікарняного обладнання, закуповувати автономні джерела електроживлення для комп'ютерних систем в "уразливих областях".

Раніше відомий британський еколог Джеймс Лавлок заявив, що рятувати Землю безглуздо - планету все одно чекає катастрофа. Однак у людства, як і раніше, є шанси. Пророцтва Лавлока звучать правдоподібніше за наявні теорії Апокаліпсиса: на людство чекає масовий голод, руйнування екосистем, сильне підвищення температури, після якого виживуть лише мешканці Британських островів, Сибіру, Чилі, Канади та Нової Зеландії.

Джерело: ТСН.ua