друкувати


Жертва липівського озера

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-06-09 03:45:23

Напевно, довго ще гризтиме сумління двох мешканців села Липівки Тисменицького району, яким мимоволі випало стати в очах односельців причиною загибелі свого товариша.

Сонячні спекотні дні в області встановилися надто різко і багато краян після кількатижневих злив одразу поспішили розпочати купальний сезон. Благо, поблизу села є чимале озеро – метрів двісті в діаметрі. Переплисти його – для здорових чоловіків – раз плюнути. От і вирішили 7 червня два липівця вкотре перевірити, хто з них вправніший плавець. Але ж плисти вдвох – якось нецікаво. Адже все у нас звикли метикувати на трьох. Тому зайшли сільські «чемпіони» до свого колеги – 64-літнього мешканця того ж населеного пункту – та й вмовили того приєднатись до перегонів. На свою біду чоловік погодився: пішов з товаришами на озеро, а додому вже не повернувся…

В селі поговорюють, що загиблий був непоганим плавцем, але ж роки, як би там не було, беруть своє. Скаржився: десь-колись і судома вхопить, і заболить щось раптом… Напевно, дещо подіне сталося і цього разу. Колеги по запливу розповідають, що у воді чоловік раптом почав від них відставати, потім сказав, що недобре себе почуває, а тому повернеться на берег. Чоловіки погодились і продовжили плисти. Досягши протилежного берега, вони повернулись до місця старту, проте свого товариша там не виявили. Гадали, пішов додому, але одяг чоловіка залишався на місці. Тоді і почали бити на сполох…

Зі слів лікаря-фізіолога Річкового координаційного аварійно-рятувального центру міста Івано-Франківськ Мирослава Яворського, рятувальники дізнались про трагедію близько шостої години вечора. Одразу до місця зникнення чоловіка було направлено групу фахівців-водолазів. Пошуки тривали до 21.30 години вечора 7 червня і продовжились зранку 8 червня, тривали весь світловий день, проте безуспішно. На заваді пошукам стала каламутна вода і велика кількість водоростів. Віднайти тіло загиблого візуально майже неможливо. Тому водолази намагалися тралити дно за допомогою крюків-кішок. Проте все безрезультатно. В додаток, дно водойми порито ямами до 6 метрів глибиною, що залишились від кар’єру, який функціонував раніше на місці озера. Це, в свою чергу, ускладнює пошуки і створює небезпеку для самих рятувальників.

Автор: Сергій БІЛИЙ