Інваліди-«чорнобильці» Прикарпаття отримали до Дня Перемоги явно неочікуваний «подарунок»
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-05-18 12:30:44
Інваліди-«чорнобильці» Прикарпаття отримали до Дня Перемоги явно неочікуваний «подарунок» — втроє, а то й учетверо зменшено розмір пенсій громадянам цієї категорії, котрі в результаті кількарічної судової тяганини вибороли більш-менш пристойні пенсії, що належаться їм на законній підставі згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи». Тим самим проігноровано не лише судові рішення, а й ст. 22 Конституції України.
Спочатку врізали пенсію лідерові обласної «Спілки Чорнобиль» Прикарпаття Несторові Мартинцю, котрий тривалий час судився з працівниками обласного управління Пенсійного фонду України і зрештою зумів довести неправомірність їхніх дій. Потім ударили по інвалідах масованою атакою: у травні не виплачено пенсії в належному розмірі 58 інвалідам-«чорнобильцям», тобто згадане управління припинило виконання рішень судів по 58 справах, мотивуючи це нібито листом ПФУ від 20.04. 2010 р. № 6813/02-20.
Сподіваючись на допомогу у вирішенні болючого для нас питання нового керівництва ОДА — негайно відновити чорнобильцям розмір пенсій на рівні судових рішень, що набрали законної сили, ми вже двічі зверталися до голови ОДА Михайла Вишиванюка, його першого заступника Василя Плавюка, а також до начальника головного управління ПФУ в області Петра Данилюка. Інваліди-«чорнобильці», що потерпіли від чиновницького свавілля, вимагають провести круглий стіл з участю представників їхнього страйкового комітету, керівництва ОДА, її головного управління праці та соціального захисту населення, обласного управління ПФУ, обласної прокуратури, котра, вважаємо, повинна ретельно перевірити роботу цього управління та його структурних підрозділів щодо законності нарахування й виплати пенсій інвалідам-«чорнобильцям».
Примітно, що такого удару ПФУ не завдав по інвалідах-«чорнобильцях» східних областей України, зокрема Донеччини і Луганщини, де громадян цієї категорії в десятки разів більше, ніж на Прикарпатті. Виходить, ідеться не про економію коштів, а про дискримінацію за регіональною ознакою? 18 травня інваліди-«чорнобильці» планують провести під стінами ОДА мітинг для захисту своїх законних прав на пенсійне забезпечення. Якщо наші вимоги не будуть виконані, ми готові й до голодування.
* * *
За коментарем редакція звернулася до начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Петра Данилюка. Ось що він відповів:
— Згідно з ч.1 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України та цього кодексу. Відповідно до ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою відповідно до цього Кодексу і не може виходити за межі позовних вимог. У 58 справах за позовами інвалідів-«чорнобильців» щодо проведення перерахунку пенсії за конкретно визначений період суди винесли відповідні рішення, які управління Пенсійного фонду в районах та містах області виконало в повному обсязі.