друкувати


Топ-10 божевільних геніїв

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-05-15 07:00:24

Вчені - люди незвичайні. Досить часто серед них можна зустріти дивакуватих ексцентриків або ж, навпаки, мовчазних геніїв, що витають у хмарах науки. Але серед вчених трапляються і по-справжньому непересічні особистості. 10 найвидатніших «божевільних геніїв», які прославилися в історії, презентує iscience.ru.
10 найвидатніших божевільних геніїв (iscience.ru.)

1. Альберт Ейнштейн

Безсумнівно, Альберт Ейнштейн посідає перше місце серед учених минулого століття. Його внесок у фізику просто неможливо переоцінити. Одним з його невеликих дивацтв було те, що він виходив у море на вітрильному човні в штиль.

2. Леонардо да Вінчі

У перервах між малюванням найбільших шедеврів, Леонардо да Вінчі знаходив час для захоплення практично всім. Його записні книжки, написані дзеркальним текстом, містять безліч божевільних ідей і проектів, деякі з яких втілилися лише через сторіччя.

3. Нікола Тесла

Завдяки його винаходам почалася ера електрики на нашій планеті. Також Тесла був знаменитий тим, що практично не спав і влаштовував яскраві демонстрації, часто пропускаючи струм через своє тіло.

4. Джеймс Лавлок

Цей сучасний натураліст і винахідник теорії світового надорганізму Геї попереджав про зміну клімату протягом десятків років. Він не скупиться на похмурі прогнози, пророкуючи вимирання 80% людства до 2100 року.

5. Джек Парсонс

Засновник Лабораторії реактивного руху в США. У вільний час Джек Парсонс займався магією й називав себе Антихристом. Формально, у Джека навіть не було освіти, але ракетне паливо його розробки використовувалося США в Другій Світовій Війні й для запуску космічних апаратів. На жаль, учений вибухнув у своєму будинку під час чергового експерименту в 1952 році.

6. Річард Фейнман

Учасник проекту Мангеттен, спрямованого на розробку атомної бомби, фізик Річард Фейнман став одним з найбільш видатних учених кінця 20 століття. При цьому сам він далекий від стандартного образу професора. Крім фізики, Фейнман займався розшифруванням ієрогліфів Майя, вивченням природи й музики. У вільний же час фізик професійно зламує замки.

7. Фрімен Дайсон

Шанований ядерний фізик і видатний письменник Фрімен Дайсон є втіленою мрією письменника-фантаста. В 1960 році він висловив ідею про те, що в майбутньому людству знадобиться побудувати величезну сферу (тепер неї називають Сфера Дайсона), яка включить у себе всю сонячну систему, для того, щоб як можна ефективніше використовувати сонячну енергію. Дайсон щиро вірить в інопланетян і вважає, що контакт із ними відбудеться у найближчому майбутньому.

8. Роберт Оппенгеймер

Голова проекту Мангеттен ніколи не приховував своїх симпатій до соціалізму й неоднозначного ставлення до атомної бомби, за що зрештою і поплатився усіма своїми науковими званнями. Але цей вчений, якого студенти кликали просто «Оппи», вивчив голландську і санскрит просто тому, що йому так захотілося. А спостерігаючи за першим випробуванням атомної бомби Роберт Оппенгеймер цитував священні тексти індуїзму.

9. Вернер фон Браун

В 12 років безстрашний Вернер фон Браун навантажив іграшкову машинку феєрверками й запустив її через людну вулицю в Німеччині. Це було лише початком шляху. Розробник Фау-2, вивезений у США як військовополонений, згодом став провідним розробником американських космічних програм. А в перервах між вирішенням завдань із запуску людини на місяць, Браун займався підводним плаванням і вивчав філософію.

10. Йоганн Конрад Діппель

Народився і виріс у Німеччині в замку Франкенштейна. Алхімік 17-го століття прославився  завдяки винаходу берлінської лазурі. Але ще більшу популярність йому принесли нескінченні спроби знайти еліксир безсмертя. Можливо, саме чутки про його експерименти із трупами й надихнули Мэрі Шеллі на написання нині легендарного «Доктора Франкенштейна».

Джерело: Перша рейтингова система