друкувати


Коломия: В чудодійних руках і глина може лікувати…

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-01-18 03:24:29
Михайло Дмитрович Герман з прикарпатського міста Коломия протягом десятиліть практикує глинолікування та масажі. Ще під час служби в армії чоловік з радянськими військами потрапив до Німеччини. Там меткого хлопця з Прикарпаття залишили служити при місцевому військовій клініці Коха.

"Я завжди прислухався до бесід лікарів, хоча спочатку майже нічого не розумів, — розповідає цілитель. — А згодом став читати медичні книги, закінчив школу масажистів, а через кілька років, уже звільнившись, зацікавився нетрадиційною медициною. Мені ніби щось зверху мовить : "Ти зможеш, у тебе все вийде".

Сьогодні пан Михайло знаний масажист. Та велику популярність здобув він як знавець глини, яку він використовує для лікування різноманітних хвороб. "Огляньтеся навколо, — каже покутянин. — Господь усе дає людині в природі для оздоровлення, треба тільки відчувати, що і де можна брати на користь своєму здоров’ю". Глина для коломийського цілителя — жива субстанція, яку треба відчути та знайти. Ні в якому разі не можна брати глину на місці, де трапилося нещастя, або де поблизу є цвинтар, адже вона вбирає в себе енергетику місця. так само вона вбиратиме отруйні речовини з хворого організму та вбиватиме віруси й бактерії. Найкраще, за словами пана Германа, брати глину з річок та озер із протічною водою.

"Є кілька видів глини: чорна, сіра, біла, блакитна, зелена, червона, рожева, жовта, — продовжує Михайло Дмитрович. — Кожен вид здавна використовували наші предки для лікування різноманітних недуг, добре знаючи про позитивний заряд природного багатства

Біла глина чудово відновлює шкіру, "загладжує" усякі ранки, порізи, заживляє виразки, набряки, зменшує запальний процес, пом’якшує шкіру. Її добре використовувати у косметичних цілях, роблячи маски на обличчя, адже, по суті, вона підходить до всіх типів шкіри. корисною вона буде при сонячних опіках. Для лікування білою глиною використовують присипки висушеною глиною та обгортання.

Під час останнього на щільну бавовняну чи лляну тканину кладуть середній шар рідкої глини та обгортають хворе місце. Згодом хворе місце треба загорнути у шерстяний одяг та залишити і залишити на годину-півтори. Лікування можна чергувати із рослинними ванночками та припарками. Біла глина допомагає і в стоматології. Полоскання рота водою із розчином з білої глини знімає запалення десен, сповільнює утворення зубного наліту.

Блакитна глина виводить з організму токсини, "витягає" гній. Внутрішнє вживання та обгортання рекомендовано при багатьох захворюваннях. Вона лікує кишківник, легені, статеві органи, шкіру, простуду, позбутися недуг опорно-рухового апарату.

Зелена глина сприяє самоочищенню організму та відновленню клітин. оздоровлююче впливає на суглоби, кістки, шлунок, кровоносні судини, сечовий міхур, призупиняє запальні процеси на шкірі, виводить надмір жовчі. Її можуть внутрішньо вживати діабетики.

Протизапальну та очищуючу дію мають жовта, червона та рожева глини. Їх в основному використовують в косметології. Маски з жовтої глини дають освіжувальний і тонізуючий ефект для шкіри. Вона відновлює та підживлює корені волосся. А рожева глина позбавляє від зморшок та підліткових вугрів. Червона покращує кровообіг в тілі, та є чудовим профілактичним засобом проти алергічної висипки.

Для волосся корисна сіра глина. Вона видаляє лупу та жир, живить коріння

Для пань, які хочуть стати стрункими і привабливими, Михайло Герман рекомендує обгортання з чорної глини. Вони допоможуть зробити шкіру ніжною і шовковистою, пом’якшать її, наповнять на кілька тижнів необхідними мінералами та мікроелементами, постягують пори. Уже за кілька хвилин після такого обгортання жінки зможуть відчути легкість на шкірі. А від целюліту й сліду може не зостатися.

Для обгортань глину можна розводити яблучним оцтом, для внутрішнього вживання найкраще зробити маленькі кульки з глини. Проте треба, аби вони обов’язково сушилися під сонцем на відкритому просторі, а не десь у приміщенні. Так вони вбиратимуть ще й додаткову сонячну енергію. Головною умовою глинолікування є те, що проводити його треба під наглядом, щоби собі не нашкодити. Окрім того, не варто лікуватися і пройти усю кількість обгортань, примочок, масок, які потрібні для лікування, профілактики чи косметичних процедур.

Автор: Галина ПЛУГАТОР, "Добрий лікар", Коломия
Обговорити на форумі