друкувати


Обережно: тонкий лід!

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-12-26 12:47:06
З початку року на Прикарпатті потонули 37 осіб, з них п’ятеро – діти. Небезпека чатує на необережних громадян біля водойм і взимку. Зараз це – тонкий лід. Трагічних випадків цієї зими на річках та ставках області, на щастя, не зареєстровано, проте пильності втрачати не варто, кажуть рятувальники. Попереду ще декілька довгих холодних місяців.

Стовпчик термометра за вікном наразі показує плюсову температуру, проте більшість стоячих водойм на Івано-Франківщині скуті кригою. Вона сіра, просякнута водою, а тому дуже небезпечна. Швидкоплинні гірські та спокійніші рівнинні ріки лід скував лише біля берегів. Рибалити, ковзатися чи й просто виходити на його поверхню смертельно небезпечно, проте на це, на жаль, зважають не всі, повідомляє центр пропаганди ГУ МНС в Івано-Франківській області.

У рятувальників особливу тривогу викликають любителі зимової підлідної риболовлі. Азарт рибалки у таких людей зазвичай бере верх над здоровим глуздом, тому вони ладні вийти і на найтонший лід заради мізерного улову. Дана категорія осіб, на жаль, настільки впевнена у власній безпеці, що зовсім не зважає на застереження рятувальників.

Ще одна група, котра потенційно може як мінімум скупатися у крижаній воді – надто нетерплячі пішоходи, які проживають поблизу водойм. Бажаючи скоротити собі шлях, вони чимчикують прямісінько по льоду, ані на мить не задумуючись про наслідки таких мандрівок. Більшість таких горе-пішоходів – діти та підлітки.

Фахівці МНС, які днями проводили рейд по водних об’єктах, побували і на міському озері в обласному центрі, розповсюджували серед населення пам’ятні листівки застережуючого характеру. На міському озері повідомлення про температуру повітря, товщину криги та правила поводження на замерзлій водоймі із гучномовця лунають 6-8 разів на добу. Крім того, чи не кожної години відповідальний за це працівник пильно оглядає у бінокль усе озеро. Тому уникнути принаймі зауваження за неправильне поводження на льоду порушникам досить важко.

На жаль, усі намагання рятувальників зводяться нанівець самими громадянами, котрі ігнорують усі застереження, виходять на тонкий лід і щомиті ризикують шубовснути під кригу.

Головне управління МНС в області ще раз звертається до мешканців краю: свідомо ставтеся до власного життя і дотримуйтеся правил безпеки! І водночас пам’ятайте, що що безпечним вважається лід (при температурі повітря 0 градусів Цельсія):

- для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку товщиною не менше 7 см;

- масове перебування на льоду можливе за товщини льоду не менше 15 см;

- лід блакитного кольору – найміцніший; білий – міцність у два рази менша; сірий колір свідчить про присутність води у товщі льоду.

Обговорити на форумі