друкувати


"Швидка" для гуцулів

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-12-18 02:19:29
Два автомобілі швидкої допомоги, придбані коштом працівників Національного банку України, передані для потреб сільських лікарських амбулаторій Яремчанської міської ради. Ключі від двох нових автомобілів ВАЗ, які обладнані під потреби медицини, передав лікарям сільських амбулаторій голова НБУ в Івано-Франківській області Михайло Стайничий.

Вартість такої карети швидкої допомоги в залежності від її комплектації коливається в межах ста тисяч гривень. Автомобілі отримали лікарські амбулаторії сіл Микуличин та Татарів. Нові машини, за словами працівників амбулаторій, були їм вкрай потрібні. Адже термін експлуатації швидких, на яких вони працювали досі, складав понад двадцять років. Тож практично два десятиліття медичний транспорт не оновлювався – на виклики доводилося їздити на машинах ще радянського зразка, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Головний лікар Татарівської лікарської амбулаторії сімейної медицини Ігор Ковач, який обслуговує чотири населених пункти, говорить, що без автомобіля йому доводилося б важко: " Я обслуговую Татарів, Яблуницю, Паляницю та Беркут, який знаходиться на границі із Закарпаттям. Загалом надаю медичну допомогу населенню чисельністю понад п’ять тисяч чоловік. Амбулаторія знаходиться у Татарові, а кожен з цих населених пунктів, які я назвав, знаходиться від нього на відстані 10-12 км. Часто буває, що коли знаходжуся на виклику в одному населеному пункті телефонують з іншого села і просять оглянути хворого, тож без автомобіля швидко надати необхідну допомогу ніяк не вдавалось б".

До речі, останній раз амбулаторія в Татарові отримувала медичний транспорт ще дев’ятнадцять років тому. А їздити доводиться не тільки далеко, але й часто. Водії, що працюють на швидких в сільських амбулаторіях в день виїжджають в середньому на 5-7 викликів. Як розповів Роман Петращук, який працює водієм уже не один рік, на виклики доводиться їздити за будь-яких погодних умов, тому важливо, щоб машина була не тільки надійною в обслуговуванні, але й підходила для їзди у гірській місцевості. "ВАЗ найкраще підходить до гірської місцевості через свою прохідність. У цього автомобіля два мости, що роблять його більш практичним для гір. В нас є такі місця, куди швидка, яка має лише один міст просто не доїде. Тому карети швидкої на базі "Газелі" є для нас непрактичними, оскільки не можуть виїхати на всі підвищення і часто грузнуть на наших гірських дорогах".

Голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук, що також взяв участь у церемонії передачі машин швидкої, повідомив, що цього року медичні установи області отримали три десятки автомобілів, правда всі вони закуплені за спонсорські кошти. Також, за словами Миколи Палійчука, прикарпатській медицині потрібно ще багато чого в плані наповнення матеріально-технічної бази медичних установ. "Ми робимо кроки в цьому напрямі, на жаль, за один раз не можемо зробити все. В бюджеті на придбання швидких не закладено жодних коштів, тому всі машини швидкої допомоги сьогодні ми купуємо за спонсорські кошти. В області, таким чином, для потреб медиків було придбано уже більше тридцяти автомобілів. Сьогодні ж даруємо ще дві карети швидких, які придбані за кошти працівників Національного банку України. Будемо й далі продовжувати разом з бізнесом та громадою робити добрі справи."

Обговорити на форумі