Третина українських банків зникне через фінансову кризу
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-11-11 05:26:43

"З одного боку, це допомогло запобігти "ефекту доміно" і масовим потрясінням, а з іншого боку - збереглися ризики для банківської системи", - відзначив аналітик.
"Кількість банківських установ на українському ринку неадекватна попиту. Ринок перенасичений, при цьому нормальні пропозиції на ринку кредитування відсутні, тому ринок повинен саморегулюватися, і ліквідація неконкурентоздатних установ - абсолютно ринковий процес. Спроба запобігти цьому процесу - це лише відстрочення в ході природного відбору на банківському ринку", - наголосив він.
Що стосується відтоку коштів в гривні з депозитів, то цей процес має загальну причину зі зростанням попиту на готівковий долар, відзначив економіст.
"Населення не довіряє національній валюті і вкладає вільні кошти в найбільш стабільний для себе долар, - сказав він. - Дана тенденція продовжиться, принаймні, до кінця президентської кампанії. Спроби політичних сил зробити піар на соціальних програмах - ключовий ризик для бюджету і стабільності нацвалюти".
"Тому населення страхується від інфляції, девальвації і використовує випробуваний механізм заощаджень - перехід в іноземну валюту", - додав експерт.
Нагадаємо, за інформацією НБУ зараз у стані ліквідації перебувають 12 зі 185-ти українських банків.
Протягом 10 місяців поточного року банківська система України зазнала суттєвих втрат, сума яких становить 18,2 мільярда гривень, повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі