10 країн хочуть відкрити у себе виробництво автоматів Калашникова
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-11-10 02:33:58

"За останні декілька років до Росії надійшли заявки від 10 іноземних держав на створення на їх території потужностей за ліцензійним виробництва автоматів Калашникова 100-й серії", - наводить його слова РІА "Новини".
Севастьянов не став уточнювати, від яких саме країн прийшли заявки, зазначивши, що це держави в тому числі Латинської Америки та Близького Сходу, повідомляє Взгляд.
"В одних заявках йдеться про будівництво заводів з нуля "під ключ", в інших випадках замовник просить налагодити виробництво на вже наявних потужностях, тобто мова йде про модернізацію виробництва", - пояснив він, додавши, що деякі країни в заявках просять також побудувати заводи з виробництва боєприпасів - автоматних патронів.
В даний час Рособоронекспорт виконує контракт на будівництво заводу по ліцензійному виробництву автоматів Калашникова у Венесуелі. Це, до речі, єдина країна, в якій автомати Калашникова виготовляються з дотриманням всіх офіційних і дозвільних документів (зокрема, Венесуела має ліцензію на виробництво цього виду стрілецької зброї).
Ще в 2005 році Росія і Венесуела уклали контракт на поставку цій латиноамериканській країні 100 тис. автоматів Калашникова АК-103 калібру 7,62 міліметри, а також на будівництво заводу за ліцензійним випуску цих автоматів і патронного заводу.
За даними гендиректора Рособоронекспорту Анатолія Ісайкіна, всього у світі налічується близько 100 мільйонів автоматів Калашникова, з яких половина є контрафактом, тобто на їх виробництво відсутня ліцензія, патент та міжурядові угоди.
Або за простроченими ліцензіями, або взагалі без них виробництво автоматів Калашникова ведуть понад 15 держав, у тому числі Болгарія, Румунія, Єгипет, Китай. За радянських часів Москва підписувала 25-річні ліцензії з країнами соцтабору в Східній Європі, дозволяючи тим самим виготовляти автомати Калашникова. Зараз ці угоди втратили силу.
Боротися з контрафактом Рособоронекспорт має намір шляхом укладання нових угод про захист інтелектуальної власності. Зокрема, у жовтні Ісайкін оголосив про бажання РФ укласти з Китаєм міжурядову угоду про захист прав на виробництво стрілецької зброї системи Калашникова.
Раніше допущених помилок Рособоронекспорт вирішив не повторювати. Всі автомати Калашникова нового зразка 100-ї серії захищені патентами. За словами Ісайкіна, вони мають більш досконалу технологію виробництва. Автомати цієї серії "вдосконалені, універсальні і враховують вимоги сучасної війни і ведення бою". Цим і пояснюється підвищений інтерес до зброї цього сімейства з боку іноземних держав.
Варто нагадати, що саме 10 листопада славетний конструктор-зброяр Михайло Калашников (на фото) святкує своє 90-річчя. Розроблена ним збройна система до цих пір по праву залишається найкращою у світі. Легендарний конструктор стверджує, що спокійний за майбутнє свого автомата АК. "Мені вдалося створити конструкцію, яка може розвиватися за вимогами часу", - запевняє Калашников.
Обговорити на форумі