Медведєв не збирається визначати з Путіним хто стане наступним
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-11-09 03:40:22
![](/images/2009/26988.jpg)
Президент Росії Дмитро Медведєв, який 9 листопада відвідає Берлін, дав з цього приводу інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel. Бесіда була записана 2 листопада. Мова йшла про російсько-європейські відносини, питання безпеки та економічної проблематики.
Говорячи про 20 річницю руйнування Берлінської стіни, російський лідер назвав це "позитивною подією", але додав, що відносини Росії з Європою могли б розвиватися по-іншому. "Після цього пройшло вже багато часу, частина надій, які були тоді, скажімо, у мене, у людей нашої країни, виправдалася, частина надій не виправдалися", - зазначив президент, повідомляє Взгляд.
Коментуючи ускладнення з оплатою Україною російського газу, Медведєв пов'язав проблему з виборчою кампанією в цій країні, коли "одна влада шкодить іншій в спробі отримати політичні очки".
Як зазначає РІА "Новости", прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко раніше поскаржилася російському прем'єрові Володимиру Путіну, що президент України Віктор Ющенко перешкоджає видачі грошей на оплату російського газу. Проте напередодні Тимошенко заявила, що "Нафтогаз" розрахувався з Газпромом. За її словами, Україна заплатила близько 500 млн доларів.
Що стосується відправлення на Україну російського посла Михайла Зурабова, то Медведєв запевнив, що той обов'язково приїде "в рамках дипломатичної практики".
У суботу газета "Коммерсант" з посиланням на джерела в російських владних структурах повідомила, що Зурабов з'явиться в Києві тільки після президентських виборів, які намічені на 17 січня.
Нагадаємо, г-н Зурабов був призначений послом 5 серпня. Однак 11 серпня Медведєв направив відкрите послання Віктору Ющенку, в якому назвав політику України в роки його президентства відходом від принципів дружби і партнерства з Росією і повідомив про рішення поки не направляти на Україну нового посла.
"Я вважаю, що це чесно. Це не якась закрита кулуарна дипломатія, коли ми в обличчя посміхаємося і намагаємося показати, що у нас все добре, а насправді робимо один одному дрібні гидоти", - сказав Медведєв.
Повертаючись до ситуації в Росії, Дмитро Медведєв повідомив, що в посланні до Федеральних зборів, яке буде оприлюднено в найближчі дні, він розповість про нові вдосконалення виборчої системи. Коментуючи невдоволення опозиційних парламентських партій результатами регіональних виборів 11 жовтня, президент нагадав про зустріч з партійними босами. За його словами, всі вони погодилися тоді, що результати виборів відображають розклад політичних сил.
"Лідери фракцій висловили цілий ряд пропозицій, яким чином покращити процедуру голосування. Я подумаю про це", - сказав Медведєв.
"Я б не хотів, щоб усіх нас в якийсь момент почали сприймати як старих керівників політбюро ЦК КПРС, які в однакових пальто і шапках виходили на Мавзолей, коли неможливо було зрозуміти, хто з них Леонід Ілліч, а хто Михайло Андрійович", - додав президент.
Майже при кожній розмові з закордонними журналістами Дмитро Медведєв відповідає на запитання про роботу з прем'єром Володимиром Путіним. Коментуючи висловлювання Путіна про президентські вибори 2012 року, президент Медведєв заявив: "Він сказав лише наступне: якщо на момент наступних президентських виборів Володимир Путін і Дмитро Медведєв все ще будуть привабливі для населення як політичні фігури, то в цьому випадку ми з ним сядемо і обговоримо , кому з нас іти на вибори, - з тим, щоб ми не заважали один одному". "Він не стверджував, що ми між собою визначимо, хто стане наступним президентом. Це було б смішно", - заявив Дмитро Медведєв.
Президент додав, що їх "тандем" з Путіним, "як прийнято говорити, досить злагоджено працює". "Незважаючи на всі прогнози", що ось-ось президент і прем'єр посваряться, "поки ці прогнози, як бачите, не виправдовуються", - сказав Дмитро Медведєв.
Також в інтерв'ю німецькому журналу Медведєв знову не виключив, що Росія підтримає нові санкції проти Ірану у випадку неконструктивної позиції Тегерана з ядерної проблеми. На минулих консультаціях "шістки" посередників по Ірану, що відбулися у жовтні під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), з'явився план, згідно якого Ісламська республіка повинна відправляти свій уран (до 75% запасів) на дозбагачення до Росії.
Але в Ірані не квапляться з відповіддю. Більш того, у суботу голова парламентського Комітету з національної безпеки Алаіддін Боруджерді заявив, що Тегеран не буде віддавати низькозбагачений уран за кордон для подальшого дозбагачення. За його словами, такий варіант вже неактуальний і потрібно шукати іншу формулу.
Така політика іранського керівництва навряд чи сподобається міжнародним посередникам (п'яти постійним членам Ради Безпеки ООН і Німеччини - прим. ред.). Коли стало зрозуміло, що Іран не поспішає відповідати на план МАГАТЕ, на Заході заговорили про улюблену тактику Тегерану до останнього тягнути переговори по ядерній програмі.
"Якщо буде досягнуто домовленості з програм, пов'язаних із збагаченням урану і його використанням на території Ірану в мирних цілях, то ми із задоволенням візьмемо участь у цих програмах", - сказав Дмитро Медведєв.
Обговорити на форумі