Епідемію свинячого грипу використовують для власного піару
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-11-03 02:08:28

Як заявляють офіційні особи, президентським виборам на Україні поки не загрожує скасування через епідемію грипу. На думку спостерігачів, основні претенденти на пост не зацікавлені в цьому. Тим часом ця реальна загроза не змогла згуртувати суперників. Кожен з кандидатів у президенти намагається, з одного боку, продемонструвати не на жарт переляканим українцям, що саме він їх врятує від A/H1N1, а з іншого - пояснити, хто з конкурентів винен у тому, що відбувається, повідомляє Взгляд.
У понеділок кандидат у президенти голова Партії регіонів Віктор Янукович розповів, що обливається холодною водою для профілактики захворювання на грип. "У мене постійна система, яка працює: я круглий рік обливаюся холодною водою", - сказав він, відповідаючи на питання, якими профілактичними методами він користується для того, щоб не захворіти на грип.
Нагадаємо, за оперативними даними МОЗ, на 2 листопада в Україні від грипу та ГРВІ померли 67 людей. Офіційно зареєстровано 255 тис. хворих на грип і ГРВІ. 15 тис. осіб проходять лікування в стаціонарі, 170 з них - у відділеннях інтенсивної терапії. Крім того, офіційно підтверджено 22 випадки захворювання на свинячий грип A/H1N1.
По 10 осіб у день. Приблизно з такою швидкістю вірус вбиває українців. Ліків в аптеках немає, засобів профілактики теж. При цьому прем'єр-міністр уже кілька днів поспіль з екранів телевізорів намагається вселити в людей бадьорість духу, закликаючи самим шити марлеві пов'язки для себе і своїх сусідів. Юлія Тимошенко стверджує, що ситуація контрольована, проте в регіонах, особливо на заході країни, так не думають.
У неділю кореспонденту газети ВЗГЛЯД від колеги з Івано-Франківська прийшло таке смс-повідомлення: "Почалася справжня паніка. Напруга зростає. Домовилася з Варшавою про "Таміфлю" (препарат, який бореться зі свинячим грипом - прим. Ред.), якщо у вас немає, замовимо".
З понеділка всі ВНЗ і школи країни закриті на карантин, припинені всі масові заходи, у тому числі концерти і політичні мітинги. Люди продовжують безплідно штурмувати порожні аптеки, а політики в цей час активно піаряться на біді.
"Що стосується приватних аптек, держава забезпечити їх не зможе. Але з сьогоднішнього дня антимонопольний комітет і державна податкова адміністрація перевірять кожну аптеку. Післязавтра відбудуться рейди силових структур в аптеки, які будуть перевіряти ціни, чи є в аптеках необхідний перелік медикаментів", - сказала в понеділок Юлія Тимошенко.
У свою чергу, президент воює з грипом на засіданнях Ради національної безпеки і оборони. На відміну від Тимошенко, він не виступає з телезверненням до "своєї нації". Спілкується з грипуючою країною в основному за допомогою свого прес-секретаря. Президент Віктор Ющенко буде жорстко контролювати виконання протиепідемічних заходів, повідомила зневіреним придбати маски і оксолінову мазь українцям прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.
За її словами, Ющенко підкреслив необхідність безумовного виконання всіх приписів в рамках протиепідемічних заходів і закликав політичні сили, а особливо кандидатів у президенти, відмовитися від спроб заробити політичні дивіденди на боротьбі з хворобою. "Скасування масових заходів стосується всіх політичних сил, включаючи тих, які проводять з'їзди або вручають виборцям подарунки", - переказала Ванникова слова Ющенка.
Зі свого боку міністр охорони здоров'я Василь Князевич попросив політиків не піднімати паніку навколо епідемії грипу. "Я просив би політиків дати тиждень тиші. Дати можливість у кожному ефірі, я звертаюся до керівників ефіру, дати можливість говорити лікарям", - закликав він.
Тим часом чутки про те, що люди вже почали вмирати в самій столиці, зачепили політиків не на жарт. І пленарний день Верховної ради у вівторок почнеться із заслуховування інформації про епідемічний стан в країні.
Зокрема, планується виступ голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяни Бахтєєвої і представників комітетів з питань ЖКГ та питань агропромислового комплексу. А голова парламенту, ще один кандидат у президенти Володимир Литвин висловився проти того, щоб зобов'язати всіх депутатів брати участь у пленарних засіданнях в масках, "щоб не лякати людей".
"Це одна з причин підбурювання населення. Бо коли побачать, що вже в затишній теплій сесійній залі депутати перестраховуються, значить, потрібно штурмувати каси, купувати квитки і невідомо куди їхати", - сказав він, додавши, що як тільки все населення буде забезпечено масками, то він особисто купить всім депутатам відповідні пов'язки.
За його словами, президентські вибори в Україні "не будуть зірвані в результаті епідемії грипу", і "в практичній площині питання про перенесення дати виборів не стоїть і стояти не буде". "У цьому ніхто з головних фаворитів виборів не зацікавлений", - підкреслив спікер.
Однак він висловив упевненість, що на виборчій кампанії вже відображається "проблема, пов'язана з епідемією грипу", оскільки у політиків "виникає невмируще бажання на весіллі бути нареченим, на похоронах - небіжчиком, але обов'язково бути першим, в центрі уваги".
Голова громадського Комітету виборців України Олександр Черненко також вважає, що "провідні кандидати в президенти за повною програмою скористаються епідемією для політичної самореклами". Як заявив він газеті ВЗГЛЯД, ситуація з грипом може розвиватися і в радикальному напрямку - це введення надзвичайного стану і скасування виборів.
Розмірковуючи про скасування кандидатами в президенти концертів, зустрічей з виборцями та інших передвиборних масових акцій, голова правління КВУ заявив, що "скасуванням концертів і агітаційних турів кандидати собі зроблять більше балів у ситуації, що склалася, ніж якби вони їх проводили".
У свою чергу член правління організації "Альянс Майдан" Володимир Мартинюк в інтерв'ю газеті ВЗГЛЯД заявив, що "перебільшення масштабів епідемії вигідно, перш за все, прем'єр-міністру, оскільки дозволяє відвернути увагу суспільства від провалів урядової політики і обмежити виборчу активність її політичних конкурентів".
Обговорити на форумі