друкувати


Найдорожчі вулиці світу

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-09-24 04:56:38
Найдорожчою шопінг-вулицею світу залишається нью-йоркська П’ята авеню. Загалом же криза зумовила "обвал" цін на оренду в середньому на 54 відсотки. Більше половини найпрестижніших шопінг-вулиць світу переживають не найліпші часи.

Середнє падіння вартості оренди торгових площ на них за останній рік склало 54 відсотки. Про це свідчить дослідження, результати якого днями представило у Франкфурті-на-Майні британське агентство нерухомості Cushman&Wakefield. Лише на 18 відсотках вулиць орендна плата зросла.

Перша трійка найдорожчих вулиць залишається незмінною. Найдорожчою вулицею світу є П’ята авеню в Нью-Йорку: середня вартість оренди магазинів на ній складає 1086 євро за квадратний метр на місяць. На другому місці – Козуей Бей у Гонконзі (974 євро/кв.м). Далі - знамениті Єлисейські поля у Парижі (644 євро/кв.м).

Таким чином Нью-Йоркська вулиця вже восьмий рік поспіль очолює список. Їй вдалося втриматися на плаву попри економічну кризу, яка, втім, зумовила зниження середньої вартості оренди на авеню на приблизно вісім відсотків у порівнянні з минулим роком.

Новачок у першій десятці рейтингу найдорожчих вулиць світу – Кауфінґерштрассе в місті Мюнхені (Баварія). Прорватися до групи лідерів з минулорічного 12-го місця німецькій променаді вдалося через зростання цін на оренду на сім відсотків. Загалом серед 274 вулиць, які брали участь у дослідженні, зростання орендної вартості торговельних приміщень спостерігалося на кожній п'ятій.

Найбільше в світі подорожчали дві вулиці бразильського мегаполіса Сан-Пауло – Аламеда Лорена та Іґуатемі-Шопінґ – відповідно на 111 та 80 відсотків. А ось променада іншого бразильського міста-гіганта, Ріо-де-Жанейро, навпаки опинилася в низці аутсайдерів. Оренда на тамтешній Сао-Конрадо-Фешн-Молл упала за рік майже на половину.

Загалом ринок роздрібної торгівлі стає сьогодні більш стабільним, вважає аналітик агентства Антея То. "У той час як доступність магазинів у найкращих місцях досить низька, а попит на них серед орендарів дедалі вищий, очікується, що вартість оренди на вторинних вулицях продовжуватиме знижуватися, - каже експерт. – Адже й самі продавці дедалі більше концентруються на площах класу люкс і далі зменшуватимуть свою присутність у менш прибуткових зонах". Таким чином представники роздрібної торгівлі віддають перевагу тим вулицям, де ймовірність заробити є більшою.

Утім, значне поновлення тенденції зростання вартості оренди найближчим часом маловірогідне, вважають експерти. Принаймні до того моменту, поки світова економіка не почне демонструвани явні ознаки одужання, повідомляє Німецька хвиля.

Обговорити на форумі