Ковбаска начебто "домашня"...
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-08-20 03:45:35

Такий висновок споживачів підтверджують і результати перевірок на дотримання вимог стандартів, норм і правил при виробництві продукції, які здійснив на прикарпатських підприємствах підрозділ державного нагляду ДП "Івано-Франківськстандартметрологія". Виявлено порушення тих вимог, скажімо, на всіх 11 перевірених у першому півріччі ц. р. підприємствах з виробництва м’ясопродуктів.
Як з’ясувалося, готова продукція далеко не завжди відповідає вимогам нормативної документації. Підприємці намагаються "вдосконалювати" рецептуру ковбасних виробів, збільшуючи в них масову частку вологи й нітриту натрію. А незадовільне метрологічне забезпечення виробництв призводить до того, що навіть доброякісну продукцію не вдається зберігати в належних умовах, оскільки на складах не контролюють температурно-вологісний режим. Варто наголосити і ось на якому моменті. На всіх цих підприємствах під час виробництва та реалізації ковбас порушували вимоги ст. 38 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" і нормативних документів щодо необхідності належного маркування м’ясопродуктів.
Напрошується запитання: чи не є цілеспрямованою практика, коли споживачам не надають вичерпну доступну інформацію про склад продукту або про виробника, який відповідає за його якість? А така практика особливо поширена серед невеликих приватних підприємств, які, судячи за назвами їхніх виробів, хотіли би зацікавити покупців начебто "домашньою" ковбаскою. Підприємці, котрі часто "забувають" належно маркувати свою продукцію, є практично в кожному районі нашої області: ПП Куриш — у м. Городенці, ТзОВ "Нілена" в Рогатині, ПП Стасевич — у Долині, ПП Гнатюк — у Тисмениці, ПП Швейнога — у Тисменицькому районі, ПП Гриник — у Снятинському, ПП Шинкарук — у Коломийському районі. Та особливо "вирізняються" завищеним вмістом вологи і наявністю крохмалю у м’ясопродуктах такі підприємства Коломийщини, як ПП Блажків і ПП Біос.
За випуск і реалізацію продукції, що не відповідала вимогам нормативної документації, до виробників м’ясопродуктів застосовано 20 штрафних санкцій на загальну суму 12,3 тис. грн. Підприємствам-порушникам видано 11 приписів про усунення порушень та 17 приписів про заборону реалізації всієї продукції певного найменування, повідомляє Галичина.
Обговорити на форумі