друкувати


Літо: Час відпусток і шахрайств від несумлінних туроператорів

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-08-03 02:53:36
Літо є не лише часом відпусток, а й періодом, коли найбільш активно діють шахраї, які заробляють на туристах. Ошукати відпускників, які хочуть якнайдешевше забронювати готель та авіаквитки, намагаються навіть доволі відомі компанії.

Після 1995 року, коли з’явилися перші дешеві авіалінії, одазу ж почали виникати подібні фірми, які пропонували перельоти за помірну ціну. Кількість пасажирів у таких дискаунтерів постійно збільшується. Наприклад, близько половини туристів, які прибувають до Іспанії, обирають саме низькобюджетні авіалінії.

Хто женеться за дешевим... Клієнтами таких компаній стають різні категорії туристів. Це студенти, літні люди, родини із дітьми. Водночас багато туристів скаржаться на те, що розібратися в Інтернеті, що і скільки коштує, є доволі складно. Зокрема, переліт, який перевізник рекламує за ціною 1 євро, після додавання податків та вартості вантажу може зрештою вилитися у суму 200 євро. "Просто незрозуміло, що скільки коштує, ти починаєш з однієї ціни, а в кінці тобі видають зовсім іншу цифру", - нарікають пасажири.

Готель через інтернет. На проблеми із резервуванням в Інтернеті скаржаться не лише пасажири авіаліній, а й ті, хто вирішив забронювати за допомогою комп’ютера готель. Те, що в Інтернеті виглядає дешево і привабливо, насправді може виявитися занедбаним і непридатним для відпочинку. Для тих, хто упіймався на гачок несумлінних туроператорів, Дослідницький центр організацій захисту прав споживачів розробив спеціальну веб-сторінку із порадами. Як розповідає генеральний директор центру Марк Вандеркаммен:

"Найбільша проблема полягає у тому, щоб вжити заходів, аби не допустити шахрайства. Потрібно запровадити жорсткі правила. Наприклад, щоб одразу було видно кінцеву ціну на авіаквиток. Це не є нормальним, коли доводиться в остаточному рахунку платити у 10-20 разів більше. З іншого боку, коли надана інформація не є точною, починає діяти захист прав споживачів".

Як захиститися? За його словами, аби запобігти такій практиці, можна було б запровадити певну страхову касу, внески до якої мали б робити усі туроператори, які представлені в Інтернеті. Щоб вже звідти виплачувати відшкодування за моральні збитки. Можна також дозволити створювати сайти певних доменних імен, які потім легше контролювати. Тоді у разі шахрайства можна встановлювати особи тих, хто це робить, пояснює Марк Вандеркаммен.

Туристам варто дотримуватися певних правил, щоб не бути ошуканими або, у разі потреби, поскаржитися на свого туроператора.

Збирайте докази! "Є перелік речей, які потрібно не забути зробити до того, як поїдете у відпустку. Поради ці дуже прості – запитати думку туристів, які уже раніше там побували. Про клімат, про людей, які там мешкають. Після того, як приїдете на місце і з’ясуєте, що реальність дуже відрізняється від фотографій у Інтернеті, є одна річ, яку неодмінно варто зробити: зберігайте докази! Зберіть свідчення та зробіть фотографії", - наголошує генеральний директор Дослідницького центру організацій захисту прав споживачів Марк Вандеркаммен.

Якщо доказів не буде, то немає можливості поскаржитися на туроператора, а за наявності доказів можна розраховувати на часткове або навіть на повне відшкодування вартості відпустки, повідомляє DW.

Обговорити на форумі