друкувати


Даішники "коштують" переважно від 20 до 100 гривень

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-04-03 02:21:40
У місті Луцьку за ініціативи УДАІ УМВС України у Волинській області провели акцію "Скажи хабарям НІ". Під час неї працівники Державтоінспекції презентували пересічним водіям брошурки з роз’яснювальною інформацією щодо фактів хабарництва.

Як показує статистика, найчастіше водії пропонують хабарі тоді, коли їх затримали за перевищення швидкості, перебування за кермом у нетверезому стані або через відсутність посвідчення водія. Як правило "спіймані" пропонують хабар, який трохи перевищує суму офіційного штрафу, аби уникнути судової тяганини. Однак даішники не поспішають брати 20-50 гривень (адже за ними теж стежать), а тому повідомляють про ці факти керівництву УДАІ , повідомляють Волинські Новини.

"З початку цього року працівники ДАІ зафіксували 35 спроб підкупити їх, пропонуючи хабар у сумі від 20 до 100 гривень", – повідомив старший інспектор сектора моніторингу, юридичного забезпечення та зв’язків із громадськістю УДАІ УМВС України у Волинській області Андрій Владимир.

Любителів врегулювати "конфлікти" на дорозі з допомогою хабара правоохоронці попереджають: такі дії, згідно з чинним законодавством України, є нічим іншим як даванням хабара службовій особі органу державної влади. За вчинення таких дій статтею 369 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років.

Зважаючи на те, що залагодження конфлікту на дорозі шляхом сплати водієм інспектору ДАІ "символічної плати" є злочином, за вчинення якого передбачена кримінальна відповідальність, кожен повинен знати, що особа, яка дала хабар, звільняється від кримінальної відповідальності, лише якщо стосовно неї мало місце вимагання хабара. Або ж якщо після давання хабара вона добровільно заявила про те, що сталося.

Отже, даючи десятку інспектору за дрібне порушення правил, водій має всі шанси потрапити до об’єктиву прихованого фотоапарату чи відеокамери. Після цього з’являється два свідки, що зафіксують момент передачі грошей інспектору ДАІ, і порушується кримінальна справа за фактом давання хабара.

Як інформує сайт правоохоронців, якщо ж вас дістали регулярні побори певного інспектора ДАІ, негайно зверніться до міліції. Якщо навіть нечистому на руку інспектору вдасться уникнути кримінального покарання, в нього гарантовано зникне бажання вимагати хабарі. У кращому разі він залишиться без роботи.

Обговорити на форумі