друкувати


Україна приховує інформацію, що стосується довкілля

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-03-30 01:54:46
Національний екологічний центр України (НЕЦУ) оприлюднив дослідження, присвячене втаємниченню екологічної інформації в Україні. Дослідження вперше опубліковане в журналі "Екологія.Право.Людина" (№1-2б 2009) і тепер розміщене у вільному доступі на сайті НЕЦУ для всіх зацікавлених, повідомляє МайданUA.

Україна є однією з 40 країн, що ратифікували Конвенцію "Про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та правосуддя з питань, що стосуються довкілля" (Оргуська конвенція). Але ратифікація цієї конвенції Україною не привела до спрощення законодавчих процедур доступу до екологічної інформації. Тим більше, у 2008 році стало відомо, що, приховуючи це від "оргуських процесів", Мінприроди України має свою систему втаємничення екологічної інформації та переліки інформації, яка є конфіденційною з обмеженим доступом до неї громадськості. Відтак, всі "оргуські" процеси в Україні на фоні змальованої у досліджені ситуації, є удаваними і далекими від виконання Конвенції.

В дослідженні детально розкривається історія втаємничення екологічної інформації в Україні і зокрема – в Міністерстві охорони навколишнього пиродного середовища та всіх його територіальних органах, аналізуються всі нюанси та особливості кожного з існуючих документів, які засекречують ту чи іншу екологічну інформацію. Виявляється, кожен державний орган, що має відношення до питань довкілля, має власний перелік конфіденційної інформації, яка має гриф "ДСК" (для спеціального користування) та приховується від громадськості. Так, в багатьох областях України засекречуються висновки Державної екологічної експертизи, результати перевірок Державної екологічної інспекції і інформація про службові розслідування.

Повний текст дослідження, який розкриває всі історію засекречення екологічної інформації у структурі Мінприроди України можна прочитати на сайті НЕЦУ.

Зараз НЕЦУ добився створення робочої групи Мінприроди України, яка повинна переглянути наказ Мінприроди №289 від 09.06.2008 р. "Щодо затвердження Переліку конфіденційної інформації, якій надається гриф "Для службового користування", яким затверджена остання на даному етапі версія ДСК-переліку. До робочої групи увійшов і представник НЕЦУ.

В цьому році НЕЦУ планує оприлюднити і продовження теми щодо втаємничення екологічної інформації в інших структурах української влади.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Василюк Олексій
Тел: 38 097 1000 473
Email vasyliuk@gmail.com
www.necu.org.ua

Обговорити на форумі