друкувати


МНС навчало студентів правилам безпеки

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-03-24 12:30:38
Форм та методів навчання людей правилам безпеки життєдіяльності є чимало. Як зазначають фахівці МНС, одним із дієвих є відвідування спеціалізованих пожежно-технічних виставок-музеїв рятувальної служби. Тільки відвідавши подібні заклади, кожен має змогу наочно переконатися, скільки лиха та біди можуть завдати людям надзвичайні ситуації і наскільки необхідними є знання правил безпеки.

Причини для відвідування Івано-Франківської пожежно-технічної виставки-музею, який відчинив двері для відвідувачів понад два десятки років тому, у кожної людини свої: хтось хоче дізнатися більше про далеке минуле свого краю, когось цікавлять раритетна пожежна техніка та обладнання, інші хочуть познайомитися із представниками небезпечної, але потрібної людям професії пожежного-рятувальника. Проте користь од відвідин пожежної виставки-музею не обмежується цими аспектами.

Екскурсанти тут отримують також усвідомлення крихкості людського життя, важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності, щоб побачене та почуте у стінах виставки-музею не трапилося в реальності з жодним із її відвідувачів. Днями відвідали виставку-музей і студенти Івано-франківського державного коледжу технології та бізнесу. Перед тим, як оглянути виставкові зали музею, екскурсанти мали змогу переглянути кадри оперативного відео фактів пожеж, трагічних випадків загибелі людей на водних об’єктах та ознайомитися із даними статистики виникнення надзвичайних ситуацій як в Україні загалом, так і в області зокрема. А далі розпочалася екскурсія залами музею...

У залі історії студенти пильно розглядали найпростіші або й навіть примітивні, з погляду сучасної людини, засоби гасіння пожежі та пожежно-технічне обладнання, яке існувало всередині 19-го століття. Тут можна було побачити також фотографії найвеличніших досягнень тодішньої інженерної думки – перші пожежні автомобілі, що прийшли на зміну кінно-бочковим ходам. А найбільшою принадою історичного залу є унікальна картина народного художника Миколи ВАРЕННІ, на якій зображена пожежа у Станіславові 1868-го року. Саме вона змусила нарешті місцевий магістрат створити у місті першу професійну пожежну охорону. Після вражаючої картини справжнього вогняного лиха цілком логічно наступним кроком для гостей музею стає знайомство із сучасними видами засобів пожежегасіння та принципом їх дії, а також зразками бойового одягу рятувальників. Крім цього, нікого з відвідувачів не залишила байдужою діарама "Квартира до і після пожежі", що являє собою крихітний макет реального житла і дозволяє продемонструвати загалу результат безвідповідального ставлення людини до виконання найпростіших правил безпеки життєдіяльності.

Такий принцип наочності, підкріплений влучними коментарями фахівця, має певний вплив на свідомість уже майже дорослих відвідувачів. До речі, з початку цього року зали виставки-музею Головного управління МНС області відвідало близько тисячі мешканців Івано-Франківщини.

Автор: Юлія Гриняк, центр пропаганди ГУ МНС області
Обговорити на форумі