друкувати


Дії БЮТ та ПР є "класичним" початком руху до диктатури

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-03-04 03:27:34
Заступник глави Секретаріату президента Марина СТАВНІЙЧУК заявляє, що скасування виборів до Тернопільської обласної ради руйнує демократичний устрій і є кроком у напрямку диктатури.

"Вчорашнім рішенням дві найбільші фракції парламенту фактично перекреслили конституційне право народу обирати владу і зробили спробу узурпувати владу", - наголосила заступник глави Секретаріату.

"Як свідчить історія, усунення громадян від процесу формування владних інституцій поза межами конституції і законів є "класичним" початком руху до диктатури. Так, у 1918 р. більшовики розігнали демократично обрані Установчі Збори, що заклало підвалини для формування комуністичної диктатури. Фашистські режими в Італії та Німеччині з`явились у результаті переродження слабких демократій, загнаних у кут агресивними популістами. Після захоплення влади "чорними полковниками" у Греції, вибори було скасовано, і наступних 7 років країною правила військова хунта", - провела паралелі СТАВНІЙЧУК.

Вона підкреслила, що за всю історію сучасної незалежної України це перше рішення Верховної ради, яким "в антиконституційний спосіб" скасовуються вибори практично напередодні дня голосування.

"Нагадаю, що 18 грудня 2008 року Верховною радою було прийнято 71 рішення про призначення позачергових виборів органів місцевого самоврядування на 15 березня 2009 року, у тому числі 6 із них було призначено на території Тернопільської області", - нагадала чиновник.

СТАВНІЙЧУК вважає, що офіційна мотивація скасування тернопільських виборів “вражає протиправністю та брехливістю”.

"Автори постанови називають причинами складну фінансово-економічну ситуацію в країні, про яку, як виявляється, не було відомо два місяці тому, коли ті ж БЮТ і ПР голосували за призначення виборів на Тернопільщині, та відсутність належного фінансового забезпечення. Водночас станом на 3 березня 2009 року, згідно з розподілом субвенцій з державного бюджету України на проведення позачергових місцевих виборів, майже 7 млн. грн. уже знаходиться в області - це більше 70% коштів, виділених на проведення тернопільських обласних виборів, що відповідає звичайному порядку фінансування місцевих виборів. На сьогодні для забезпечення виборчого процесу уже виконано робіт на більш ніж 3 млн. грн. Відтак, виникає питання: хто буде відшкодовувати ці кошти і хто буде відповідати за таке марнотратство?" - наголосила заступник глави Секретаріату.

СТАВНІЙЧУК також наголосила, що вчорашнє рішення парламенту залишило відкритими проблеми, констатовані профільним комітетом ВР, який року встановив факти численних та систематичних порушень Конституції та законів Тернопільською обласною радою, повідомляє ТСН.

Обговорити на форумі