ВІЛ: Вся надія на генну терапію
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-02-19 04:54:47

Нашумівша восени минулого року історія про пацієнта, що вилікувався від ВІЛ після того, як німецькі лікарі пересадили йому кістковий мозок, отримала продовження. Повні результати дослідження з'явилися минулого тижня в американському медичному журналі The New England Journal of Medicine.
"Минуло майже два роки з тих пір, як ми його лікували, і вірус за цей час більше не виявляв себе", - відзначає Герої ХЮТТЕР з Медичного університету "Шаріте" в Берліні, який очолював команду лікарів. ХЮТТЕР пояснює, що при пересадці кісткового мозку (пацієнт також проходив курс хіміотерапії від раку) лікарі спеціально відшукали донора з генетичними мутаціями – з деліцією білка CCR5-дельта32. ХЮТТЕР, таким чином, перевірив відкриття, зроблене більш десяти років тому, про те, що люди з деліцією цього білка несприйнятливі до ВІЛ. Справа в тому, що саме через ці білки на оболонці лейкоцитів вірус імунодефіциту зазвичай і проникає в них, чим і паралізує імунітет. Пересадка кісткового мозку від донора з подвійною деліцією (від обох батьків) привела до того, що в організм стали надходити лейкоцити, несприйнятливі до ВІЛ, після чого організм був звільнений від вірусу.
Однак, відзначає КОГЛАН, ця методика складна і навряд чи може бути використана масово - не так вже й багато потрібних донорів з подвійною деліцією, і в цілому навряд чи вважатимуть етичним пересадку кісткового мозку людям, не хворим на рак. Тим більш цінними є експерименти з генної терапії, які на цьому тижні почала каліфорнійська компанія Sangamo Biosciences , повідомляє Eurolab .
Обговорити на форумі