"Буковель" - європейський курорт з українською ментальністю
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-02-17 03:44:34

Про це більше знає фахівець, який працює інструктором на гірсько–лижному курорті "Буковель". Спеціально для Коломия ВЕБ Порталу Ярослав ВЕРЕЖАК розповідає про особливості національного відпочинку.
- Пане Ярославе, для початку – кілька слів про сьогодення і перспективи карпатського курорту.
- "Буковель" отримав потужний потенціал для розвитку і щодня нарощує оберти. Хоча б те, що на відпочинок до нас приїздять не тільки українці, але й білоруси, прибалти, молдовці, росіяни, словаки, поляки, - свідчить про високий рівень сервісу і привабливість курорту. Звісно, свою справу робить і гірська екзотика. Але клієнти тепер вибагливі, без належної інфраструктури їх однією екзотикою вже не візьмеш.
- Це, очевидно, плюси "Буковеля". А чи є у нього мінуси?
- Ну, тут недоліком можна вважати нашу суто українську організацію праці. Постійна розбудова курорту передбачає безперервний фронт робіт. Але не варто, аби відпочивальники і техніка пересікались у одній площині. Тобто, усі будівельні чи облаштувальні роботи добре би було проводити або влітку, або, принаймні, не на очах у курортників. На все має бути свій час.
- Але це не віднаджує людей…
- Бо чудова погода і умови для відпочинку! Наразі є усе необхідне для незабутніх вихідних чи відпустки: морозець, сніг, казкові краєвиди. Запроваджено нову акцію – "Лояльність", яка замість 15 березня стартує вже з першого дня весни. Тож охочим випробувати себе на лижній трасі не доведеться хвилюватись за сніг у середині березня, вони зможуть відпочити на гарних умовах скоріше.
- Як міняється потік відпочивальників протягом сезону?
- Зрозуміло, що у час новорічно–зимових свят у нас навіть перевантаження. У лютому починається друга хвиля – це ті, хто з якихось причин не зміг відпочити у січні. Стабільно високий потік відпочивальників у вихідні. Спостерігається велика кількість закордонних туристів. Тішить, що до нас почали їздити поляки, які мають у себе потужного "класика" - гірськолижний курорт у Закопане. Це означає, що ми їх явно чимось "перетягуємо".
- Чи властива нашим людям культура відпочинку?
- Є таке поняття, як встановлені курортом правила. Тобто, коли ви приходите в гості і бачите у коридорі тапочки, то ви одразу перезуваєтесь, підтягуєтесь до рівня умов тих господарів – навіть якщо вдома у вас це не заведено. Так і на курорті, є система правил і неписаних законів. Гірше, коли культурна і вихована людина піднімається витягом на гору, відвідує там заклади, де продають вишукані гарячі й холодні напої, а потім… ніде не знаходить біотуалету. Це просто шокує! Так само на "Буковелі" явно бракує скриньок для сміття.
- Наскільки курортники дослухаються до Ваших інструкторських порад?
- Ми намагаємось вести роз’яснювальну роботу всіма можливими методами. А ось її сприйняття якраз і залежить від виховання людини, від культури її відпочинку. Елементарний інстинкт самозбереження диктує людині в горах та ще й на лижах правила поведінки. Найбільше легковажать своєю безпекою початківці, ті, хто уперше – удруге приїздить до нас, та ще й із компанією. І це не обов’язково молоді люди. Власне, отака безпечність, яка деколи межує із безглуздям, і призводить до нещасних випадків із сумними наслідками для здоров’я. Люди не розуміють, що ми можемо їх навчити не тільки вправно кататись, але й безпечно падати. Переоцінювати власні сили в горах не варто, але розуміння цього приходить з часом…
Автор: Магда НИКОЛИШИН, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі