друкувати


ГРИЦЕНКО презентував Конституцію порядку

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2009-02-03 05:42:21

Анатолій ГРИЦЕНКО вважає, що неможливо підвищити ефективність української влади без структурної реформи керуючих органів держави. Про це він заявив сьогодні на брифінгу у Верховній Раді.

Голова Комітету з питань національної безпеки та оборони презентував журналістам свій проект змін до Конституції, який назвав Конституцією порядку. Цей документ було створено спільно з експертами ВГО Громадянська позиція, яку ГРИЦЕНКО нещодавно очолив. Проект передбачає корегування 76 із 161 статті чинного Основного Закону. Зокрема, Анатолій ГРИЦЕНКО пропонує створити сильну президентську республіку, але з чіткими механізмами захисту від авторитарної влади.

На думку політика, зараз у країні фактично існують дві системи і три уряди: "Абсурдні речі: на центральному рівні Україна є парламентсько-президентською республікою, на рівні регіонів вона лишається президентсько-парламентською, де без дозволу голови адміністрації жодна рада не може використати ні копійки. А функції уряду виконують Кабінет Міністрів, Секретаріат Президента і апарат РНБО".

Новий проект Конституції передбачає, що Президент очолює Уряд і формує його відразу після інавгурації. Уряд працює під особистим керівництвом президента протягом всього терміна його повноважень. "Президент має нести особисту відповідальність за дії уряду, бо колективною може буди тільки безвідповідальність", – заявив ГРИЦЕНКО.

В якості запобіжників авторитаризму народний депутат пропонує спростити процедуру імпічменту, дозволивши парламенту знімати президента 2/3, а не 3/4 голосів. Крім того, Верховна Рада може 226 голосами прийняти рішення про референдум довіри до президента. Однак у проекті Анатолія ГРИЦЕНКА передбачається, що у такому випадку на референдум виносяться питання про довіру і до парламенту, і до Президента, хто б не був ініціатором. Це, на думку народного депутата, зробить владу відповідальною.

Крім імпічменту та референдуму, Конституція порядку передбачає інші форми парламентського контролю, зокрема, кадрові призначення у силові структури.

КОНСТИТУЦІЯ ПОРЯДКУ

Верховна Рада України від імені Українського народу — громадян України всіх національностей,

виражаючи суверенну волю народу,

спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення,

дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя,

піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України,

прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу,

усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями,

керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням,

приймає цю Конституцію — Основний Закон України.


Повний текст запропонованих змін дивіться тут.

Автор: Петро ВОЛЯ, Коломия ВЕБ Портал, за матеріалами grytsenko.com.ua
Обговорити на форумі