59 вищим навчальним закладам України відмовлено в акредитації й ліцензуванні
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2008-05-23 05:43:25
20 травня 2008 року відбулося засідання Державної акредитаційної комісії, на якому затверджені рішення експертних рад ДАК щодо ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів. Всього на засіданнях експертних рад ДАК розглянуто 803 справи. Відмовлено в акредитації та ліцензуванні 59 вищим навчальним закладам, відкладено ліцензування та акредитацію 88 вищим навчальним закладам. Зменшено ліцензований обсяг вищим навчальним закладам на 6704 особи, з них 3999 - за заочною формою навчання та 2705 - за денною формою. Ліцензований обсяг зменшено через невідповідність заявлених можливостей щодо кадрового, матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення ліцензійним та акредитаційним вимогам надання освітніх послуг у сфері вищої освіти.
З метою підвищення рівня проведення ліцензування й акредитації вищих навчальних закладів та забезпечення міністерства достовірною інформацію про науково-педагогічних працівників, які мають науковий ступінь доктора наук або вчене звання професора, звернуто увагу голів експертних рад ДАК на необхідність використовувати дані Реєстру докторів наук, професорів.
Окремо на засіданні ДАК розглянуто проблему підготовки іноземних громадян та громадян України до вступу у вищі навчальні заклади. Зокрема, голові експертної ради доручено вивчити питання викладання української мови при підготовці іноземців. Рівень володіння українською мовою випускників підготовчих відділень має бути достатнім для безперешкодного засвоєння програм навчальних дисциплін першого року навчання у вищих навчальних закладах. Доручено керівникам вищих навчальних закладів забезпечити виконання вимог наказу МОН від 04.04.2006 р. №260 щодо обсягів годин для вивчення української мови іноземними студентами. Якщо керівники вищих навчальних закладів не забезпечують в повному обсязі викладання дисциплін на підготовчих курсах державною мовою, то таким ВНЗ не надаватиметься ліцензія на здійснення довузівської підготовки. Тож критерієм ефективності роботи підготовчих відділень має бути рівень володіння українською мовою їх випускників.
Також розглянуто питання підготовки фахівців з екології. Голові експертної ради з природничих та математичних наук доручено провести моніторинг мережі вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку екологів, результати винести на розгляд чергового засідання ДАК. Окрім того, звернуто увагу на неухильне дотримання вимог галузевих стандартів вищої освіти за напрямом підготовки 0708 "Екологія", затверджених наказом міністерства від 15.06.2004 р. №487, повідомляє Освiтнiй портал.
Обговорити на форумі