друкувати


Цікава критика та моторошна правда

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-11-17 01:30:04

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття відбулася зустріч із перекладачем та есеїстом Олександром Бойченком.

Літературний критик, публіцист, есеїст і перекладач, автор книжок «Щось на кшталт шатокуа», «Шатокуа плюс», «Аби книжка» і «Мої серед чужих»,  перший лауреат «Книжки року» у номінації найкращий медіакритик  та кандидат філологічних наук. Олександ Бойченко – це людина, що відкриває світ літератури по-своєму: без упереджених ставлень та радянських кальок, людина, у якої не завадило б вчитися жити по-новому.

Автор представив свої роботи останніх років. Зокрема, переклад Тадеуша Боровського «У нас, у Аушвіці…» - моторошну книгу про те, що насправді діялося у табірному комплексі Аушвіц-Біркенау. Тадеуш Боровський не ідеалізував факт свого виживання у таборі, а говорив правду про те, що залишитися живим там міг лише той, хто погоджувався жити за табірними законами, тамтешніми корупційними та ієрархічними схемами. Олександр Бойченко розповів про труднощі, які спіткали його під час роботи на цією книгою, про табірний суржик та про особисті численні поїздки до Аушвіцу для об’ємного усвідомлення подій.
Серед представлених книг була також збірка публіцистики з дивною назвою «Аби книжка». У ній зібрано тексти, які Олександр Бойченко свого часу писав для видань «Молодий Буковинець», «Post-Поступ», «УЖ» та «Країна».
Як багаторічний викладач Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Олександр Бойченко сформував збірку літературознавчих текстів «Мої серед чужих» - книгу,  в якій він представив біографії та особливості творів свої улюблених іноземних авторів. У підзаголовку книги вказано також її призначення, сформульоване автором: «Читацький путівник для дітей старшого шкільного та молодшого студентського віку».
Усі книги, презентовані під час музейної зустрічі, можна було придбати у представника видавництва «Книги-ХХІ» Василя Дроняка.

Джерело: Національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття