друкувати


Кількість інсультів на Прикарпатті зросла майже на 25%

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-10-31 01:00:52

Лікарі відмічають ріст захворюваності на інсульт і пов’язано це з певними соціальними проблемами, адже люди постійно перебувають в стресовому стані через ситуацію в країні. Якщо порівняти статистичні дані, то навіть за 9 місяців поточного року кількість пацієнтів, у яких виявили інсульт зросла, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Захворюваність як на інсульт, так і на гіпертонічну хворобу зросла приблизно на 25%.

“Серед позитивних показників є зменшення майже на третину захворюваності на інсульт у людей працездатного віку, значно зменшилася смертність від інсульту. Нові схеми і стандарти лікування гострих розладів мозкового кровообігу, яких ми дотримуємося, дають свій ефект. Окрім того, люди почали більше звертати увагу на своє здоров’я, вони знають, що при виникненні перших ознак розладу мозку треба звернутися до швидкої допомоги, яка одразу транспортує пацієнта до центральної міської клінічної лікарні, де ургентна допомога працює цілодобово”, - розповідає завідуюча неврологічним відділом для хворих з порушенням мозкового кровообігу Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, провідний міський невролог Ірина Кобець.

Дуже важливо виявляти хворих із початковими проявами недостатності мозкового кровообігу, особлива увага має приділятися спостереженню за пацієнтами із артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, цукровим діабетом і ревматизмом.

“На сьогодні кожна людина має чітко знати, якими є перші ознаки ішемічного інсульту. Це раптова слабкість, обмеження рухів половини тіла або тільки обличчя, руки чи ноги. Це раптове порушення чіткості зору, раптові порушення вимови (втрата здатності говорити або розуміти звернену до людини мову). Також - раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювання, іноді - втрата свідомості”, - наголошує Ірина Кобець.

За її словами, у разі виникнення перших симптомів, які вказують на розвиток гострого інсульту, своєчасний виклик швидкої допомоги та госпіталізація протягом перших трьох годин дозволяють провести найбільш якісне лікування та досягти повного відновлення пацієнта.

Звісно, для профілактики інсульту потрібно систематично проводити медикаментозну терапію основного захворювання, дотримуватися режиму праці і відпочинку, який має проходити з дозованим фізичним навантаженням, особливу увагу слід звернути на організацію раціонального харчування з обмеженням масних, борошняних, солодких страв, виключення таких шкідливих звичок, як паління та зловживання алкоголем.

Це ті прості правила, які допоможуть уникнути одного з найпоширеніших захворювань сьогодення - інсульту. І варто пам’ятати, що кожен з нас має дбати про найцінніше - як про своє здоров’я, так і про здоров’я кожної людини. 

Джерело: Вікна