друкувати


Франківцям розповіли про “чорну” агітацію і бардак на виборчих округах

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-10-22 05:45:34

Комітет виборців України провів в Івано-Франківську прес-конференцію, аби поінформувати про нюанси позачергових парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня.

Зокрема, Юрій Лисюк, голова обласної організації КВУ, розповів про проблеми у виборчому окрузі із центром Коломия, а також про чорну передвиборчу боротьбу між кандидатами від Івано-Франківщини.

“Маємо прецедент у 88 виборчому окрузі із центром Коломия, коли провели жеребкування, сформували склад дільничних виборчих комісій, а через три дні рішення скасували. При повторному жеребкуванні забули включити одного з кандидатів до переліку кандидатур, провели ще одне жеребкування, створили склад комісії, але 17 жовтня суд скасував це рішення. Тому маємо трохи бардак з роботою комісій на виборчих округах. Норми закону про пережеребкування немає, але так вийшло, оскільки кандидат оскаржив те, що його не включили до списку”, – сказав Лисюк.

За його словами, останніми днями на Івано-Франківщині дуже зросла кількість “чорної” передвиборчої боротьби: викиди компромату, підняття минулого, звинувачення одних майданівців іншими.

“Насправді це не дає користі ні кандидатам, які це роблять, ні виборцям. Так, станом на понеділок близько 30 % виборців ще не визначилися з тим, за кого голосуватимуть. При тому, що деякі кандидати, які є лідерами перегонів, отримують десь 25 % симпатій виборців. Боротьба чорної агітації призводить до того, що виборці не можуть зрозуміти, кого обрати. Ці вибори характерні тим, що у нас немає чорних і білих кандидатів”, – зазначив він.

Всі кандидати продемократичні та певним чином беруть участь у захисті територіальної цілісності країни, каже голова обласної організації КВУ, є кандидати бійці добровольних батальйонів або у складі Збройних сил:

“Але коли починаються взаємні обвинувачення, виборець розуміє, що усі кандидати однакові й не може зробити свій вибір на користь одного з них. Як результат, у виборців зникає бажання голосувати, або не можуть визначитись, за кого віддати свій голос. Ми вважаємо, що кандидатам було б більш корисно, а виборцям більш цікаво пропонувати свої конкретні кроки зміни у майбутніх правилах гри. Виборці це розуміють, хочеться, щоб розуміли і кандидати”.

Джерело: Бліц-інфо