друкувати


4 жовтня планують провести перший фестиваль патріотичної пісні, присвячений пам'яті героїв Небесної сотні

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-09-19 05:45:35

Про це розповів батько загиблого на Майдані Романа Гурика.

"Це наша родина започаткувала фестиваль. Чому країна поділена на Схід і Захід? Моє бачення – це для об’єднання країни люди мають пересуватись з одного кінця країни в інший. У цьому й полягає ідея фестивалю. Так, цього року він пройде тут, а наступного, наприклад, в Луганську, потім у Львові – у Дніпропетровську, в Харкові – в Тернополі. Він має пересуватись так, щоб люди постійно рухались, щоб розуміли і вивчали культуру один одного", – розповів Ігор Гурик.

На фестивалі також звучатиме пісня одного із загиблих на Майдані – Івана Пантелєєва з Донеччини, який був учасником гурту "Небо мінуса". Щоправда, поки що невідомо, хто її виконуватиме.

Керівник центру соціальних проектів "Хочу жити" Роман Савчак, який ініціював створення першої книги-реквієму "Небесна Сотня", каже, що усі заходи, які організовуються в пам’ять про Небесну сотню, мають на меті не лише асоціювати її з трагедією, а й нагадувати про ті високі ідеї, за які люди боролися на Майдані.

До організації заходу долучаються самі родини. Вони кілька місяців тому об’єдналися в ГО “Родини героїв Небесної сотні", головою якої обрали Ігоря Гурика. В організацію вирішили об’єднатись, бо розуміють, що, зважаючи на події в Україні, допомоги чи підтримки від держави зараз очікувати не варто. Таким чином, вирішили підтримувати один одного.

"Держава на початках нам допомагала, але на цей час ми бачимо, що з кожним днем нас забувають. Багато з цих родин незабезпечені або малозабезпечені. Ми, в основному, займаємось "вибиванням" пільг для родин. Поки що ніяк навіть не нагородили Небесну сотню, ні звання не дали. Орден придумали, але родичі однозначно кажуть, що не може бути якихось нових орденів, а звання Героїв України. На нашу думку, це має бути найвище звання", – розповів Ігор Гурик.

"Люди, які втратили рідних, знайшли в собі сили не лише пережити та усвідомити це, а й знайшли в собі мужність рухатись далі і допомагати іншим через мистецтво, через активну громадську діяльність. Батьки, чиїх дітей повбивали, зараз рятують життя інших дітей, які зараз на Сході України", – зазначив Роман Савчак.

Джерело: kurs.if.ua