друкувати


Їхати з Прикапаття переселенці зі Сходу поки не збираються?

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-07-17 04:00:56

Все більше людей зі східних регіонів, які знайшли тимчасовий притулок на Прикарпатті, переймаються про довготривале перебування в області, бо дізнаються, що їм нікуди повертатись.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла співголова Координаційного центру з питань надання допомоги людям у надзвичайних ситуаціях в Івано-франківській області Леся Аронець.

"Щодня ми приймаємо близько 10 родин зі східних регіонів. Якщо раніше ми шукали цим людям тимчасовий притулок, то тепер переймаємось їх довготривалим перебуванням в області, бо все більше переселенців дізнаються, що їм більше нікуди повертатись: розгромлені будинки, квартири", - повідомила Леся Аронець.

Вона зауважила, що в області є чотири райони, де людям зі східних регіонів пропонують довготривале перебування в сільській місцевості. Йдеться про будинки, де тривалий час не живуть господарі, у Тлумацькому, Снятинському, Рогатинському та Городенківському районах. Раніше такі оселі, каже Леся Аронець, пропонували кримськотатарським родинам, які приїжджали на Прикарпаття після анексії Криму. Але вони відмовлялись, бо віра та обряд цих людей зобов'язує їх збиратись у молитовних будинках, які є в Івано-Франківську. Тому вони залишились в місті. Переселенці з Луганської та Донецької областей, яким нікуди повертатись, все частіше погоджуються на житло, яке їм пропонують у селах Прикарпаття.

Нині на офіційній реєстрації в Івано-Франківській області перебувають 803 особи з Криму та східних областей України.