У воді немає ні туберкульозних, ні трупних паличок - санепідемстанція Калуша
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-05-21 02:00:38
Ажіотаж через погану якість води у Калуші спричинив породження різних чуток та страхів.
За словами начальника Калуського районного управління держсанепідемслужби Оксани Ананевич, до санепідстанції надходить багато телефонних дзвінків, а калушани уже говорять про присутність у питній воді туберкульозних і трупних мікроорганізмів.
- Повідомте людей, щоб не було різних чуток: ніяких трупних чи туберкульозних паличок у водопровідній воді у місті немає, - звернулася сьогодні до журналістів Оксана Ананевич. - Мікробіологічні показники у нормі, бо витриманий режим хлорування води.
Калуська санепідстанція моніторить якість води з 16 травня щодня. Контрольна точка забору проб - після резервуару чистої води на вулиці Павлика, на виході у міську мережу.
Так, 16 травня каламутність води становила 23,4 мг/дм куб. при нормі не більше 1,5 мг/дм куб; кольоровість - 30 градусів при нормі не більше 20. Найгірша за якістю вода була у неділю, 18 травня: каламутність - 78,1 мг/дм куб. (тобто перевищення норми у 52 рази), кольоровість - 45 (перевищення норми більш, ніж удвічі).
Таку воду не можна не тільки пити: нею не можна мити посуд чи руки. Тому усі ці дні усю водопровідну воду у Калуші гіперхлорують.
На сьогоднішній день каламутність знизилася до 10,4 мг/дм куб, а кольоровість прийшла у норму.
Усі ці дні мікробіологічні показники були у нормі. За словами Оксани Ананевич, санепідстанція користується новим апаратом, який дає можливість отримувати результати по мікробіології втричі швидше - упродовж однієї доби.
- При такій мутності ми боялися вірусологічного забруднення, - каже Оксана Ананенвич. - Адже у 2008 році, після повені, у питній воді були виявлені антигени до вірусного гепатиту А. При чому, не відразу: повінь була у липні, а вірус виявили у листопаді.
Згідно із попередніми даними, які сьогодні навела Оксана Ананевич, наразі ні вірусу гепатиту А, ні ротавірусної інфекції не виявлено. Результати по ентеровірусах будуть лише наступної п’ятниці.
Наразі у Калуші зберігається режим гіперхлорування води. Дитячі садки відкриються лише у п’ятницю, оскільки нині проводиться механічна промивка мережі, а школи поки що на сухпайку. Планові операції у Калуській ЦРЛ відновлять не швидше понеділка. До речі, Калуська ЦРЛ - єдиний бюджетний заклад у місті, який може провести хлорування своєї системи водопостачання.
За словами заступника головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталії Кінаш, з 19 травня відбувається монтіринг кількості хворих на кишково-шлункові захворювання. Зростання кількості таких хворих — не фіксується: за кілька днів до лікарні поступив лише один калушанин із таким діагнозом.