друкувати


Верховна Рада перенесла терміни подачі звітності з трансфертного ціноутворення до 1 жовтня 2014 року

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-05-20 04:00:47

Перший звіт про контрольовані операції у межах адміністрування трансфертного ціноутворення подаватиметься до 1 жовтня 2014 року, а не до 1 травня 2014 року, як це передбачалося раніше. Такі зміни були ухвалені Верховною Радою України. Закон надано на підпис в.о. Президента України та вступить у дію після оприлюднення.

Суб’єкти господарювання, які вже подали звіти до 1 травня 2014 року зможуть не подавати цей звіт повторно, тобто до 1 жовтня 2014 р. У разі виявлення платниками податків у поданій звітності помилок, вони зможуть самостійно їх виправити та надіслати виправлену звітність до 1 жовтня.

"Ми вітаємо це рішення Верховної Ради. Ініційовані нами зміни до закону передбачають своєрідний "тренувальний період" для платників і для податківців до кінця 2014 року. Ми використаємо цей час, щоб відпрацювати всі труднощі у впровадженні трансфертного ціноутворення в діалозі з бізнесом", – прокоментував Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус.

Відповідно до ухваленого 13 травня Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" (реєстраційний №4257), не застосовуватимуться штрафи у зв'язку із самостійним коригуванням грошових зобов'язань, пов'язаних із коригуванням цін у контрольованих операціях за період з 1 вересня 2013 по 31 грудня 2014 року.

Крім того планується зменшення розміру штрафів за неподання звітності. Так, зокрема, за неподання звіту про контрольовані операції розмір штрафів буде зменшено з 5 відсотків загальної суми контрольованих операцій до 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

За неподання документації щодо окремих контрольованих операцій розмір штрафів зменшується з 100 розмірів мінімальної заробітної плати до 10 розмірів мінімальної заробітної плати.

Також подовжиться до кінця року (раніше діяла норма до 1 вересня 2014 року) застосування штрафних санкцій у розмірі 1 гривні за помилки, допущені при розрахунку грошових зобов’язань відповідно до норм статті 39 Податкового кодексу України.

Внесеними змінами узгоджено термін "операції" із вже встановленим терміном "господарські операції" з метою однозначного їх застосування.

Джерело: Інформаційно-комунікаційний сектор Коломийської ОДПІ