друкувати


Кампанію проти безкарності міліції в Україні почала Amnesty International

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2014-02-12 10:15:40

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International почала глобальну кампанію проти безкарності міліції в Україні.

Члени та прихильники організації в усьому світі будуть створювати тиск на український уряд через написання листів та петицій, проведення публічних акцій та лобіювання, повідомило українське відділення "Міжнародної амністії".

Кампанія закликає українську владу рішуче діяти та продемонструвати неприйнятність довільного і зловмисного застосування сили та вчинення інших порушень прав людини, а також готовність застосовувати дисциплінарні та кримінальні заходи у разі потреби.

Країни, що беруть участь у кампанії, - Австрія, Іспанія, Італія, Канада, Молдова, Нідерланди, Польща, Словаччина, США, Туреччина, Україна, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, мовиться в повідомленні.

Amnesty International нагадує, що з початку демонстрацій на Євромайдані 21 листопада минулого року задокументувала численні випадки порушення права на свободу мирних зібрань, надмірне застосування сили з боку працівників правоохоронних органів і несправедливі судові процеси й переслідування скаржників на дії представників держави. Організація зафіксувала випадки, коли журналісти ставали мішенню для жорстоких нападів із боку правоохоронців, а також випадки порушення права на свободу висловлювання для журналістів і деяких ЗМІ, які в результаті були позбавлені можливості висвітлювати події Євромайдану. Також ставалися випадки вчинення тиску на студентів за їхню участь у заходах.

Влада України як держави-учасниці Конвенції ООН проти катувань та Європейської конвенції з прав людини зобов’язана забезпечити, щоб усі заяви про катування та інші різновиди жорстокого поводження з боку правоохоронних органів були оперативно, незалежно та ефективно розслідувані, мовиться в заяві.

Amnesty International закликала владу України забезпечити справедливість в окремих справах жорстокого застосування сили співробітниками правоохоронних органів під час Євромайдану, повною мірою співпрацювати з міжнародними розслідуваннями порушень прав людини під час Євромайдану і створити постійний незалежний механізм для розслідування скарг на жорстоке поводження з боку міліції.

Джерело: Радіо Свобода