друкувати


3D-сканування допоможе зберегти сакральні пам’ятки архітектури області

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2013-10-30 12:00:14

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) на базі Інженерно-екологічного інституту презентували можливості лазерного 3D-сканування, яке можна буде використовувати для збереження сакральних пам’яток архітектури Івано-Франківської області.

Директор Інституту геодезії Національного університету "Львівська політехніка" Корнелій Третяк, виступаючи перед студентами напряму підготовки "Геодезія, картографія та землеустрій", аспірантами і професорами ІФНТУНГу, а також представниками обласної влади, обласної та міської архітектури, зауважив, що технологія 3D-сканування з’явилася десять років тому і надзвичайно активно використовується в дуже багатьох галузях.

"Йдеться про проведення надзвичайно швидких обмірів і визначення параметрів будь-яких об’єктів - природних, техногенних. Ця технологія дозволяє надзвичайно точно, з високою роздільною здатністю відображати наявний стан змін цього об’єкта в часі",- зауважив професор. 

Також К. Третяк продемонстрував дослідження львівських учених про те, як змінюється клімат Землі. Їх проводили в Антарктиді. 3D-сканування підтвердило процес глобального потепління і дало можливість прогнозувати на майбутнє зміну льодовиків. Також львівські науковці використовують цю сучасну технологію для збереження унікальних дерев’яних церков. 

- Сакральні споруди руйнуються, з часом навіть зникають, - констатує Корнелій Третяк. - Методика 3D-сканування дає можливість повністю зафіксувати геометричні та якісні параметри будівлі, що дозволить відтворити ідентичний об’єкт...

Наразі в Україні є лише три 3D-сканери. Можливо, що такий прилад буде і в ІФНТУНГу.

"Ймовірність, велика, - зауважує директор Інженерно-екологічного інституту ІФНТУНГу Олег Мандрик, - бо ми задіяні в трьох міжнародних проектах, і для того, щоб виконувати геодезичні роботи, потрібні сучасні прилади, які вивчатимуть студенти нашого інституту".

Джерело: Газета "Галичина"