друкувати


На Прикарпатті дороги - одні з найгірших в Україні

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2013-07-04 11:00:09

На Прикарпатті з'явилося шість кримінальних проваджень через погані дороги. У прокуратурі провели масштабну перевірку дорожніх служб і запевнили: дороги діряві, бо гроші на ремонт чиновники систематично розкрадають. Результат прокурорської перевірки: зо три десятки чиновників мають заплатити штраф.

Тут по два-три автомобілі щодня приганяють лише на одну СТО. Майстер каже, що такі наслідки їзди прикарпатськими дорогами.

Водії скаржаться, що на цих шляхах є дуже багато ям, їхня глибина подекуди сягає півметра. Водії кажуть, що на Прикарпатті дороги є чи не найгіршими в Україні.

За результатами перевірки, прокуратура відкрила шість кримінальних проваджень. Виявили - за перші шість місяців цього року прикарпатські дорожники на ремонт шляхів отримали сорок млн грн, з них - майже три млн чиновники привласнили. Служба автомобільних доріг усі отримані з держбюджету гроші передала своїй дочірній структурі облавтодору, який і ремонтує шляхи. А службові особи облавтодора закупляли за завищеними цінами паливно-мастильні матеріали та бітумну смолу.

В результаті витратили зайвих 2 млн 759 тис грн. Цікаво, що тендери при цьому вигравали фірми, наближені родинними стосунками до служби автомобільних доріг. Заощаджували дорожники, запевняють у прокуратурі, і на асфальті. Ями на відремонтованих дорогах з'являлися уже через кілька місяців, хоча шляхи мали служити рік-півтора.

У службі автомобільних доріг своєї вини взагалі не визнають. В облавтодорі з прокурорськими звинуваченнями погоджуються, але частково. Тут запевняють, що асфальт був якісним.

В службі автомобільних доріг відхрещуються тим, що фінансів не вистачає, щоб утримувати всю мережу доріг у належному стані.

Від поганих трас на Прикарпатті потерпають не тільки кермувальники, а й туристичний бізнес. За статистикою, майже половина потенційних відпочивальників відмовляються від поїздки в Карпати, адже поїздом добиратися потрібно з кількома пересадками, а автомобілями просто небезпечно. Тому українцям легше подолати зайвих 200 км, щоб відпочити в Європі, ніж ламати машини на вітчизняному бездоріжжі.

Джерело: ТСН