Нормальні пляжі для Коломиї - розкіш
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2013-06-10 10:00:58
В Україні роботи з очищення та підготовки водойм до літнього сезону проведено на 88% пляжів, та лише 26% з них отримали дозволи Державної санітарно-епідеміологічної служби на роботу.
Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник. Коломия не стала винятком, нормальні законні пляжі - це розкіш для мешканців писанкового міста.
Головний спеціаліст відділу організації санітарно-гігієнічного нагляду Коломийського районного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Івано-Франківській області Ігор Гаєвий розповів, що на нинішній день у Коломиї є три рекреаційні зони, тобто місця призначені для відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.
Під категорію рекреаційних підпадають: міське озеро по вул. А. Чехова, озеро біля парку Т. Шевченка та річка Прут у межах міста.
"Узаконені пляжі у нашому місті, на жаль, відсутні. Якщо міське озеро хоча б трохи окультурено, то Шевченківське озеро і річка Прут - це місця так званого "дикого" відпочинку, там необхідно провести великі роботи з благоустрою", - зазначив Ігор Гаєвий.
Виглядає, що теперішні коломийські чиновники не мають часу думати про літній відпочинок і тих, кому не по кишені Туреччина чи Крим. Звичайно, навіщо їм турбуватися про місцеві водойми, коли самі відпочивають в Тунісі, Болгарії, Греції…
Щодо коломийських рекреаційних зон, то можна сказати одне: в принципі купатися в них можна, адже якість води не перевищує гігієнічних нормативів, проте задоволення таке купання приносить небагато, адже окрім мікробіологічних та санітарно-хімічних показників якості води варто було б звернути уваги на антропогенне забруднення води (побутове сміття, пластикові та скляні пляшки тощо).
Пропонуємо вашій увазі результати моніторингу якості води, який проводили в лабораторному центрі при Коломийському районному управлінні Державної санітарно-епідеміологічної служби.
Зазначимо, що індекс лактозо-позитивної кишкової палички у водоймах, передбачених для купання, відпочинку та спортивних заходів, не повинен перевищувати 5000 дм3. Отож, за результатами моніторингу, цей індекс у річці Прут та у міському озері по вул. Чехова - однаковий та складає 2400 дм3, у Шевченківському озері - трохи нижчий і складає 2100 дм3.
Зважаючи на той фактор, що в згаданих вище водоймах купатися начебто можна, хотілося б звернутися до міської влади, аби все-таки навела лад на прилеглих до вищезазначених рекреаційних зон територіях, адже містяни заслуговують на нормальні зони відпочинку.
Шановні представники міської влади, хотілося б просто нагадати, що в рекреаційній зоні, а не лише на ваших власних подвір’ях, можуть бути розміщені скульптури, фонтани та інші архітектурні елементи, художні ідеї яких мають бути підкреслені фоном зелених насаджень, виконаних у вигляді зелених стін, рослин з фігурною стрижкою певних форм тощо.
В Україні назагал існує низка вимог до стану рекреаційних зон, але про ті вимоги говорити у Коломиї поки що зарано. Стан відпочинкових зон у писанковому місті не відповідає жодній з вимог, тож, напевне, маємо сподіватись, що хоча б під’їзні дороги та пішохідні стежки після виходу цієї публікації влада впорядкує.