Сьогодні - Всесвітній день телекомунікації та інформаційного суспільства
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2013-05-17 09:00:16
17 травня - це професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань і всіх інших людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.
Всесвітній день телекомунікацій - святкувався щорічно 17 травня з 1969 року на візнаку заснування Міжнародного телекомунікаційного союзу і підписання Першої міжнародної телеграфної конвенції в 1865 році. Існувало свято під цією назвою до 2005 року.
За час існування Всесвітнього дня телекомунікацій було відзначено наступні події в цій сфері:
- 1876 - винахід телефону Олександром Грехемом Беллом.
- 1885 - перші заходи по створенню системи міжнародного телефонного зв'язку.
- 1895 - передача перших радіосигналів.
- 1902 - радіохвилями вперше передано людський голос.
- 1906 - радіохвилями вперше передано людські голоси та музику.
- 1920 - перше регулярне радіомовлення.
- 1932 - винайдено нову систему телеграфного зв’язку - телекс, та розроблено спеціальний пристрій для цієї системи - телетайп.
- 1957 - запущено перший штучний супутник Землі.
- 1983 - проголошений "Роком світових комунікацій".
Всесвітній день інформаційного суспільства - в листопаді 2005 Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства (ВСІС) закликав Генеральну Асамблею ООН проголосити 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства, щоб наголосити на важливості інформаційно-комунікаційних технологій і широкого кола питань інформаційного суспільства, піднятих ВСІС. Генеральна асамблея в березні 2006 прийняла резолюцію (A/RES/60/252) яка визначила, що Всесвітній день інформаційного суспільства буде святкуватися щорічно 17 травня.
Разом два свята об’єднали в листопаді 2006 року, коли Повноважна конференція Міжнародного телекомунікаційного союзу в Анталії, Туреччина, вирішила святкувати їх щорічно 17 травня як Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.
Заходи, що проводяться в цей день, спрямовані на підвищення глобальної обізнаності про суспільні зміни, спричинені Інтернет- і телекомунікаційними технологіями. Крім того, вони допомагають скоротити розбіжності в доступі до цифрових технологій в масштабах всього світу та серед різних верств населення.