Як суміснику внести запис у трудову книжку
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2013-04-30 03:00:48
Мінсоцполітики нагадало, що під час прийому на роботу за сумісництвом пред'явлення трудової книжки не передбачено. Тому для влаштування на роботу за сумісництвом на інше підприємство працівник повинен пред'явити власнику чи вповноваженому ним органу паспорт.
Відомості про роботу за сумісництвом можуть бути за бажанням працівника внесені власником або уповноваженим ним органом за місцем основної роботи. Якщо ж запис про роботу за сумісництвом унесено не було, то й запис про звільнення працівника із цієї роботи до неї не вноситься.
Крім цього, фахівці Мінсоцполітики повідомили, що в разі звільнення працівника з основної роботи робота за сумісництвом може стати основним місцем роботи.
Для цього за заявою працівника з ним розривається трудовий договір про роботу за сумісництвом і укладається новий трудовий договір про роботу на підприємстві на певній посаді шляхом видання наказу про це.
Нагадаємо: сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації чи в громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.
Лист Мінсоцполітики від 28.03.2013 р. № 2-1/06/187-13
За матеріалами сайтів газети "Про приватних підприємців та єдиний податок" (http://spd-info.com.ua/news/view/1609) та бухгалтерського сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" (www.interbuh.com.ua)