друкувати


Бажаєте зустріти Новий рік весело і без надзвичайних пригод

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2012-12-25 10:40:04

Ялинка завжди вважалась необхідним атрибутом Нового року. Без неї новорічна урочистість несвяткова і неповна. Тому прикрасити ялинкою свій дім все ж таки варто, АЛЕ! Якщо ви бажаєте зустріти Новий рік весело і без надзвичайних пригод, то потрібно дотриматися усього кількох простих правил пожежної безпеки.

При встановленні ялинки на підставку прослідкуйте, щоб гілки знаходилися на безпечній відстані від електроприладів, побутових камінів і печей. Стовбур варто поставити у відро з мокрим піском - щоб дерево якомога довше не висихало. Якщо ж ялинка висохла, краще її викинути - вона може спалахнути, мов смолоскип. Ні в якому разі не запалюйте на зеленій красуні свічки, бенгальські вогники, не користуйтеся електрогірляндами саморобного виготовлення. Не направляйте в її бік хлопавки. І пам'ятайте, що вкрай небезпечний на ялинці - сріблястий дощик з алюмінієвої фольги (навіть фабричного виробництва), - він може замкнути електрогірлянду, якщо патрон лампочки випав з гнізда.

Варто покласти поряд з ялинкою кілька пакетів з піском або ємність з водою та електричний ліхтарик - місця вони займуть небагато, а при нещасному випадку стануть у нагоді.

А що ж робити, якщо пожежа все таки виникла? По-перше і найголовніше - не розгублюйтеся! При загорянні електрогірлянди негайно вимкніть із розетки вилку електроживлення або знеструмте квартиру за допомогою перемикача на електрощиту.

Викличте оперативно-рятувальну службу "101", виведіть з кімнати дітей. Палаючу ялинку краще повалити на підлогу - щоб полум'я не піднімалося вгору, потім вогонь закидайте піском, залийте водою (якщо ялинка жива) або щільно накрийте її ковдрою.

Синтетична ялинка горить дуже швидко, при цьому її матеріал ще плавиться і розтікається, випаровуючи отруйні речовини. Гасити водою палаючі полімери небезпечно через ймовірність розкидання іскор та розплавленої маси. Не торкайтеся ялинки голими руками, накрийте її ковдрою та засипте піском.

До прибуття оперативно-рятувальної служби за допомогою піску та води зробіть спробу ліквідувати джерело загоряння або хоча б не допустити поширення вогню. Як і в інших випадках пожежі, не відчиняйте вікна і двері, бо протяг ще більше розбурхає полум'я. Якщо загасити пожежу неможливо, закрийте двері в палаючу кімнату зовні і поливайте їх водою. Повідомте сусідів про пожежу і при необхідності виведіть людей на вулицю.

У місцях скупчення дітей на святкуванні Нового року необхідно попередити можливі жертви при давці у випадку паніки. Тому чергування пожежників або членів дружин юних пожежних на таких заходах обов'язкове.

Автор: Павло КРАСОВСЬКИЙ, інспектор Коломийського районного відділу Держтехногенбезпеки