друкувати


Андріївські вечорниці на Коломийщині

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2012-12-13 09:00:42

З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим з давніх-давен був і залишається день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих "великих" вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища. Подекуди такі звичаї призабули, але не на Коломийщині. Там дотепер молоді люди забавляються на Андрея.

Традиції Андріївських вечорниць в Коломийській "Арт Гражді" відтворив для народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив "Наспів" Народного дому села Мишин Коломийського району. Були на святі традиційні гощення – вареники та папухи, жарти та забави, не обійшлося і без ворожінь. Традиції на Коломийщині свято шанують та підтримують.

Начальник відділу культури і туризму Коломийської РДА Людмила Федор переконана, що "такі заходи несуть виховне значення, адже звичаї треба памятати, їх треба зберігати, а паралельно з цим заходом в районі відбувається конкурс новорічно-різдвяної тематики. Ми дбаємо про збереження звичаїв і обрядів наших прадідів".

Про розвиток Коломийської "Арт-Гражди" говорили нещодавно і в обласній державній адміністрації, де вирішили виділити фінансування для того щоб там і надалі відбувалися майстер-класи з традиційних українських промислів.

"Ми сподіваємося що в Коломийській "Арт-Гражді" і надалі будуть постійно проводитися різноманітні майстер-класи. І завдяки цьому ми зможемо дітям передавати наші культурні традиції, прививати та популяризувати культурну спадщину", – розповів начальник відділу охорони культурної спадщини і музейної справи Івано-Франківської ОДА Андрій Давидюк.

У рамках заходу відбулися майстер-класи "Різдвяний павук" і "Новорічні пташки", які провели для дітей працівники музею писанкового розпису. Нове, як кажуть у народі, це добре забуте старе, тож молодь охоче робила обереги. А усіх бажаючих запрошують на майстер-класи з виготовлення традиційних різдвяних атрибутів до музею писанкового розпису.

Автор: Оксана ОСТРОВСЬКА