друкувати


Збираючись голосувати, виборець повинен знати...

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2012-10-27 12:05:50

Збираючись голосувати, виборець повинен знати декілька простих речей, які допоможуть уникнути труднощів і складних ситуацій. "Комсомольська правда в Україні" підготувала пам'ятку зі списком таких речей.

1. Чи потрібно брати свою ручку? Теоретично купувати ручки - обов'язок членів виборчкомів. Але, як зазначає видання, буває по-різному, тому ручку краще взяти з собою. Колір чорнила, за законом, не має значення.

2. Чи можна зайти в кабінку для голосування з дитиною? Можна, якщо дитина неповнолітня. Закон забороняє перебувати в кабінці більш ніж одному виборцю, але якщо дитині менше 18 років, права голосу вона не має.

3. Ставити галочку або хрестик? Щоб голос був зарахований, у квадратику напроти назви партії або прізвища кандидата-мажоритарника потрібно зробити будь-яку позначку. Але тільки одну, адже якщо поставити її напроти двох партій одночасно, бюлетень визнають недійсним.

Видання нагадало випадок, коли кандидат в одній з областей закликав голосувати за нього галочкою. "А якщо не хочете, щоб я пройшов в Раду, ставте хрестик", - додав він.

4. Які документи брати з собою? Паспорт, а також запрошення на вибори, які почали розсилати ще кілька тижнів тому. Дільниці будуть відкриті для голосування з 8.00 до 20.00. Причому за зимовим часом, тобто на годину пізніше, ніж до переведення годинників.

5. Боїтеся не встигнути? Двері ділянок закриються для входу о 20.00. Це означає, що вам потрібно встигнути зайти на ділянку до цього часу. А бюлетень можна опустити і пізніше.

6. Зіпсували бюлетень? Виборець може віддати члену комісії зіпсований бюлетень і попросити інший. Але краще все-таки бланки не псувати, зазначає видання. У той же час потрібно пам'ятати, що на ділянці вже може просто не виявитися чистого бланка, адже їх резерв невеликий (через ризик фальсифікацій).

7. Чи можна говорити про політику на ділянці? Краще не робити цього, зазначає видання. Прямої заборони немає, але не можна агітувати - тобто закликати голосувати "за" або "проти" того або іншого кандидата. Якщо кому з спостерігачів або представників партій здасться, що людина займається агітацією, він може притягнути його до суду, а той за агітацію оштрафує на 510 гривень, пише видання.

Джерело: ТСН