IV Всеукраїнський театральний фестиваль "Коломийські представлення": афіша конкурсної програми
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2012-09-26 02:15:41
З 7 по 14 жовтня 2012 року на сцені Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича пройде четвертий Всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення». В місто над Прутом приїдуть кращі театральні колективи, актори, режисери з 9 міст України: Києва, Львова, Полтави, Чернігова, Кривого Рога, Тернополя, Луцька, Івано-Франківська.
Квитки в касі театру. Додаткова інформація за телефонами 3-28-42; 4-78-44 та на інтернет-сайті.
ПРОГРАМА
IV Всеукраїнського театрального фестивалю
«КОЛОМИЙСЬКІ ПРЕДСТАВЛЕННЯ»
(7 – 14 жовтня 2012 року)
7 жовтня, неділя
Прес-конференція членів оргкомітету, журі, гостей та учасників фестивалю для представників ЗМІ
15.00
Урочисте відкриття фестивалю
Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя
За мотивами повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»
музика і лібрето О. Коломійцева
«ЛЕГЕНДА ПРО ТАРАСА»
лайт-опера
18.00
Вистава за мотивами повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба» дивовижно яскраве, динамічне, співуче, масове народне дійство, з оригінальною музикою, яка базується на українських народних піснях, з багатоголоссям хоралів, насиченими експресією інструментальними композиціями. Видовищне дійство легке для сприймання, але глибоке за змістом, яскраво ілюструє відчайдушну боротьбу українського козацтва, розкриває головну тему сюжету повісті – трагічний конфлікт між почуттями і обов’язком. Цікаве сценографічне рішення вистави створює ілюзію оживання мальовничих картин величезної діорами, розгортаючи насичену палітру баталій і народних сцен, просякнутих гоголівським духом героїчного минулого України.
8 жовтня, понеділок
Чернігівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка
Т. Шевченко
«ВІДЬМА»
театральна фантазія на теми творів Великого Кобзаря
18.00
Поема Т.Г.Шевченка відома у двох редакціях: перша (1847 рік) під назвою «Осика», друга (1858 рік), кардинально відмінна від першої, під назвою «Відьма».
«Відьма» - драма жінки, таємні пристрасті, фатальне кохання,відчуття духовної, психологічної порожнечі та відчаю.
В основу вистави «Відьма» увійшла не лише ця поема Т.Г.Шевченка,а і уривки з творів Великого Кобзаря: «Марина», «Ми заспівали, розійшлись…», «Лічу в неволі дні і ночі», «Ми восени такі похожі», «Якби мені, мамо, намисто…» та інші.
9 жовтня, вівторок
Львівський драматичний театр імені Лесі Українки
Н. Неждана
«І ВСЕ-ТАКИ Я ТЕБЕ ЗРАДЖУ»
драматична імпровізація
12.00
Біографічна вистава про любов і зраду, про болюче щастя найсамотнішої людини – генія, про солодку принаду талановитої та безталанної жінки. Наша історія про Лесю Українку, але про іншу Лесю – земну, живу… лукаву…
Леся Українка – поетеса, геній, автор численних драм, зокрема драмифеєрії «Лісова пісня». Але перш за все, вона була тендітною жінкою, на долю якої випали складні фізичні та духовні випробування.
Криворізький академічний міський театр музично – пластичних мистецтв «Академія руху»
М. Гоголь
«ШИНЕЛЬ»
пластична драма
18.00
Шинель-будинок - як образ жадання і одночасно символ молоха, здібної людини засмоктати, зруйнувати, знищити... У складній візуальній партитурі вистави задіяні багато персонажів, але вгадується чітка взаємодія темних і світлих сил, які керують людиною. Так, душа зігнутого чиновника з'являється у вигляді дитини в милому білосніжному одязі, бігаючої, немов в райських кущах, з сачком за метеликами. Думка про те, наскільки скорботний шлях людини від народження до смерті передана пластично, надзвичайно образно, вона гранично точна по емоційному посилу та вишукано-театральна по втіленню.
10 жовтня, середа
Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки
О. Олесь
«ПРО КНЯЗІВНУ, ЗМІЯ ТА МИКИТИНУ СИЛУ»
казка
12.00
Колись був у Києві Князь і був коло Києва Змій, якому щороку посилали данину: давали або молодого парубка, або дівчину. Ото прийшла черга вже й дочки самого Князя... Вистава вирізняється від традиційних лялькових. Актори працюють у живому плані (ритуал, танець, пластика), а лялька виступає як символ, знак.
Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка
Р. Куні
«НОМЕР 13 (НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ В ГОТЕЛІ КЛАСУ LUX)»
комедія
18.00
У кожного в житті бували моменти, коли, все, що робиш обертається проти і, намагаючись залагодити ситуацію, що виникла лише ускладнюєш її... А, коли Ви – помічник Прем’єра? А, коли ускладнюючим моментом є виявлення на вікні вашого шикарного номеру п’ятизіркового готелю...
Власне з цього і починається неймовірне…
11 жовтня, четвер
Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича
І. Юзюк (за казками А. Мілна)
«ВІННІ-ПУХ ТА ЙОГО ДРУЗІ»
казка
Плюшеве ведмежатко Вінні-Пух та його друзі: веселий П’ятачок, освічена Сова, завжди засмучений ослик Іа-Іа і мудрий Кролик. Пригоди розпочинаються…
12.00
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької
О. Огородник
«ОСТАННІЙ ГРЕЧКОСІЙ»
гірка комедія
18.00
Це трагiкомедiя на три дiї про українське село, про те, яким воно є у ХХI столiттi, з усiма його проблемами й сподiваннями на краще. Головний герой – мешканець села, справжній трудівник та гречкосій який володiє чималими статками власної землi й знає її цінність, адже він народився на ній, виріс і не проміняє її ні на що. Свідченням цього є його слова: «Не має права наш народ відмежовуватися від землі. Відмежується – пропаде! Згине з лиця землі…ми хлібороби – гречкосії. Перестанемо сіяти – розвіє нас, як полову по світу…
Натомість його діти вбачають у землі лише товар, який можна вигідно продати і влаштувати свій добробут.
12 жовтня, п’ятниця
Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка
Б. Мельничук, О. Мосійчук
(за творами Б. Лепкого)
«МАЗЕПА»
сповідь перед людьми і часом
18.00
На тлі важких історичних подій відбувається сповідь гетьмана Івана Мазепи перед людьми і часом. У сюжетну лінію вистави філігранно вплітається нездійсненне кохання Мотрі І Мазепи. Яскраві масові сцени, героїчні сценічні баталії, вдало підібраний музичний матеріал не залишать байдужими глядачів.
13 жовтня, субота
Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Т.Ружевич
„СТАРА ЖІНКА ВИСИДЖУЄ”
Моновистава
за участю народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та Міжнародної театральної премії імені Марії Заньковецької Лариси Кадирової
18.00 (мала сцена)
Гармонія руйнується на очах глядачів невідворотно. Сповідь матері, в одкровенні якої зосередилася, здається, вся скорбота всесвіту, досягає апогею. І ось перед публікою — страждаюча від нерозуміння довколишніх, несправедливості обставин, маленька жінка в сивій перуці та білій довгій сорочці, правдива, немов перед своєю останньою годиною...
Урочисте закриття фестивалю