друкувати


Коломийщину відвідають керівник Держекоінвестагентства та представники "НЕДО"

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2012-09-19 05:00:49

У п’ятницю, 21 вересня, голова Державного агентства екологічних інвестицій Владислав Якубовський разом із представниками відомої японської організації з розробки новітніх енергетичних та промислових технологій "НЕДО" відвідають Івано-Франківську область, зокрема, ряд шкіл у Коломийському районі, починаючи з 11.00.

Як зазначають у прес-службі Держекоінвестагентства, мета цієї робочої поїздки - ознайомитися зі станом реалізації проектів "за схемою зелених інвестицій", які реалізовуються за кошти, отримані від продажу одиниць (частин) установленої кількості японським контрагентам в рамках Кіотського Протоколу, відповідно до Угоди від 18 березня 2009 року.

Загалом на Коломийщині делегація має на меті "побачити виконання робіт" з теплосанації у сільських школах - Підгайчиківській, Ковалівській і Турківській, головним замовником яких є ДП "Держекоінвест".

Одним із ключових обов’язків, які взяло на себе ДП "Держекоінвест", було "не лише своєчасне виконання робіт з теплосанації, але й гарантування високої якості їх здійснення". Роботи на об’єктах розпочалися в умовах початку навчального року та у останні місяці дії першого періоду Кіотського протоколу, в рамках якого такі проекти отримали право на життя. Теплосанацією передбачено заміну вікон та дверей, утеплення фасадів, ремонт покрівлі, вентиляційної системи, що гарантуватиме економію енергоресурсів, зменшення кількості використаного палива для обігріву приміщень та призведе до скорочення викидів СО2 в атмосферу. Планові скорочення викидів парникових газів становитимуть близько 61378 тисяч тонн СО2-екв./рік

Довідково: Держекоінвестагентство розглянуло та схвалило 1942 проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій у 25 регіонах України. За Договорами продажу одиниць (частин) установленої кількості (ОУК) з японською стороною погоджено 489 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у 24 областях України, загальною вартістю 3 608,5 млн грн та очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 110,4 тис. т СО2-екв., які відповідають вимогам чинного законодавства, в т.ч. відповідно постанови Кабінету Міністрів України.

Одночасне здійснення робіт більше ніж на 450 об’єктах соціальної інфраструктури в Україні - завдання масштабне. Лише завдяки спільним зусиллям Державного агентства екологічних інвестицій України та ДП "Держекоінвест", при безпосередній підтримці Уряду України та Міністерства екології та природних ресурсів України у напрямку нормативно-правового врегулювання процесу та безпосереднього залучення представників ОДА, реалізація проектів за схемою зелених інвестицій стала для України реальністю.

Завдяки реалізації гнучких механізмів Кіотського протоколу на теплосанацію об’єктів соціальної інфраструктури, а це: школи, дитячі садочки, лікарні, вдалося залучити майже 1,74 млрд грн. Керівники усіх обласних державних адміністрацій України визнали: видатки на теплосанацію об’єктів соціальної інфраструктури такого рівня здійснюються в Україні чи не вперше. Ці кошти та роботи здійсненні на них сприятимуть значному покращенню умов навчання, виховання та лікування для місцевої громади.

В середньому на теплосанацію одного закладу соціальної сфери, освіти чи охорони здоров’я передбачено від 2 до 5 млн грн, а на деяких об’єктах - до 10-15 млн грн, в залежності від стану закладу та його розмірів.

ДП "Держекоінвест" планує здійснити такі робочі поїздки усіма областя України "до тих пір, поки реалізація проектів з теплосанації не буде завершена".

У майбутньому на здійснення робіт з теплосанації чекає ще 1500 об’єктів соціальної інфраструктури України, які вже подали свої заявки до Державного агентства екологічних інвестицій України.

"НЕДО" — потужна державна компанія з нових технологій, що займається фінансуванням нових технологій у Японії. Починаючи з 1997 року, Україна щорічно отримує технічну допомогу від Уряду Японії в рамках програми "Офіційна Допомога для Розвитку" (ОДР).

ОДР Японії базується на наданні економічної допомоги країнам-реципієнтам за рахунок коштів, які виділяє Уряд Японії, і складається з двох основних компонентів – фінансової допомоги (шляхом надання грантів) і кредитної. Кредитна допомога у рамках ОДР Японії передбачає надання довгострокових кредитів під пільгові умови. Координація залучення в Україну фінансової допомоги в рамках програми ОДР Японії та надання пропозицій Уряду України щодо напрямів її використання покладена на Міністерство економіки України.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА