друкувати


Битву під Жовтими Водами очима молодого скульптора вже невдовзі представлять івано-франківцям

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2012-03-16 11:00:46

Відродити історію великої перемоги козацького війська під проводом Богдана Хмельницького – битви під Жовтими Водами у кераміці – поставив собі за мету молодий івано-франківський скульптор Ярослав Булка, який представить свою роботу на початку травня у приміщенні розважального комплексу «Пасаж Гартенберг», присвятивши її 350-річчю з дня заснування міста Івано-Франківська.

Як повідомили вчора, під час прес-конференції організатори презентації – директор комплексу «Пасаж Гартенберг» Олександр Долішній, керівник агентства моделей «Ювента» Тетяна Терсенова-Заводовська і власне сам митець, – йдеться про велику монументальну роботу діорами розміром 2 метри на метр, в якій за допомогою 89 керамічних фігурок козаків та їх польських супротивників відображено найбільш драматичний момент бою під Жовтими Водами.

«Чому саме Жовті Води? – коментує свою роботу пан Булка, - Та тому що це нормально, коли хлопці цікавляться битвами, зброєю тощо. Я сам захоплююся історією козаків. Три роки тому в голову прийшла ідея – втілити своє бачення у скульптурній діорамі».

Зі слів хлопця, робота над композицією була дуже кропіткою. Над кожною фігуркою доводилося працювати по 4 – 5 годин у зігнутому стані, від чого хлопець змушений був переживати жахливі болі у спині.

«В планах було створити діораму розмірами 3 на 5 метрів, – ділиться своїми враженнями скульптор, – проте чисто технічно це виявилось досить складно».

Зрештою, не факт, що для такої величезної композиції знайшовся би підходящий виставковий зал.

Цікавим є той момент, що фігурки козаків та польських солдатів митець робив без жодних ескізів.

Як стверджує директор «Пасажу» Олександр Долішній, на початках композицію планується встановити в центрі великої зали очолюваного ним закладу, в подальшому її буде пересунуто ближче під стіну, щоб діорама не заважала проведенню 6 травня Світського балу. Надалі ж розміщення роботи залежить від автора. Як стверджує пан Долішній, якщо хлопцеві не вдасться знайти хорошого покупця чи хорошої виставкової зали для своєї діорами, вона дуже гармонійно вписуватиметься у всі мистецькі заходи, як-от: виставки картин, фотовиставки тощо – пропозицій проведення яких у керівництва «Пасажу» вистачає вже сьогодні.

Автор: Сергій БІЛИЙ