друкувати


У Картинній галереї заповідника "Давній Галич" презентовано книгу "Постаті галицької історії"

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-10-31 11:00:28

Прикарпатський краєзнавець Іван Драбчук, який одночасно поєднує наукову та освітянську працю, впродовж останнього десятиліття активно досліджує життєдіяльність наших славних земляків – представників княжих родів, боярства, духовенства, просвітян. Результатом його пошуків стало видання праці «Постаті галицької історії». Присвячено її 20-річчю Незалежності України.

26 жовтня у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» презентовано це чудове видання. Праця складається з 5 розділів: «Галицькі князі», «Галицькі бояри», «Жінки в галицькій історії», «Духовні світочі Галичини», «Галицькі митрополити». Загалом, в книзі простежується життєвий шлях майже двох десятків осіб, які залишили свій слід в історії Русі – України. Хронологічно видання проходить через кілька століть: ХІІІ та ХVI – ХІХ. Праця 175-сторінкова, ілюстрована світлинами та малюнками. Дослідження рекомендоване до друку вченою радою Національного заповідники «Давній Галич». Кошти на видання книги надані Тисменицькою районною державною адміністрацією та Національним заповідником.

Від імені керівництва Тисменицької РДА з появою нової книги присутніх привітав керівник апарату РДА Ярослав Татарин: «..Іван Васильович Драбчук багато працює – як для Галицького, так і для Тисменицького районів. Він досліджує історію населених пунктів, народні традиції».

Своїми думками з учасниками дійства поділився автор книги Іван Драбчук «…Я радий і щасливий, що книга побачила світ; що галичани мають таке маленьке свято. Книга творилася 5-6 років, йшла довго до читача. Було багато матеріалу, вибирався найцікавіший. Кожна книга, як дитина для автора. Вірю, що вона знайде свого читача. Я маю нові задуми, які буду старатися реалізувати в наступному році. Щиро дякую Господу Богу за підтримку, друзям з Заповідника – за наполегливу працю у практичному виданні книги…».

Впродовж свята книги «Постаті галицької історії» звучали поезії І.Драбчука, пісні на його слова. Несподіванкою стала цікава вістка про іншу сторінку творчості п. Івана – на музику покладено 15 пісень його авторства, 4 з них упродовж останнього часу стало виконуються рядом мистецьких колективів нашої області, звучать в ефірі радіостанцій. Ймовірно, що в наступному році побачить світ збірник пісень на слова І.Драбчука.

Джерело: Управління культури Івано-Франківської ОДА