На Прикарпатті перебувають представники асоціації лісового господарства Швеції
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-05-16 03:46:15
Сьогодні відбувся «круглий стіл» за участю керівництва ОДА, директорів підприємств лісової галузі області, прикарпатських науковців та представників делегації зі Швеції – організації власників лісу «Меланског».
Вітаючи іноземних гостей з Королівства Швеції, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк наголосив, що «Україна нині – стабільна держава, відкрита для відносин з іншими країнами, а Прикарпаття зацікавлене у залученні інвестицій у розвиток краю та поглибленні співпраці в усіх галузях, зокрема, лісовій».
Андрес Вестерлунд, представник організації «Меланског», другої найбільшої асоціації лісового господарства у Швеції, поінформував присутніх про те, що лісова галузь у його країні – одна з пріоритетних. У цій країні є 27 млн га лісів, щорічний приріст лісових насаджень складає 120 млн кубометрів, вирубується 80 млн куб.м деревини.
Перший заступник керівника управління лісового господарства області Роман Олійник прокоментував учасникам «круглого столу» презентаційні слайди «Лісові ресурси Івано-Франківської області». Як зазначалося, на Прикарпатті, за висновками іноземних експертів, в тому числі й шведських, є можливість удвічі збільшити обсяги заготівлі деревини без шкоди довкіллю. Існує також потреба у 10 разів розширити мережу лісових доріг. «Ліси Івано-Франківщини потребують інвестування», – підкреслював Роман Олійник.
Про результати наукових досліджень у лісовій галузі області повідомив директор Українського науково-дослідницького інституту гірського лісівництва Василь Парпан. Науковець зосередив увагу присутніх на пропозиціях співпраці у відтворенні лісів для заготівлі деревини енергетичного призначення; застосуванні екологобезпечних способів рубок і технологічних процесів; обміні генетичними ресурсами (насінням смереки, ялини, бука); використанні досвіду запровадження принципів сталого розвитку та участі громадськості в управлінні лісами; оцінці стабільності лісів у зв'язку зі змінами клімату.
Представники організації «Меланског» цікавилися в українських колег тим, наскільки значну шкоду наносять лісовим насадженням Прикарпаття комахи та тварини, чи високий ризик виникнення пожеж, як реалізуються лісоматеріали на вітчизняному та закордонному ринках.
Після завершення «круглого столу» його учасники побували в Екоцентрі (Богородчанський район), на підприємстві «Інтерплит» (Надвірна) та у заказнику «Княждвірський» (Коломийський район).
Довідково: У рельєфі Швеції, країни , що знаходиться у Північній Європі, у східній частині Скандинавського півострова (між Скандинавськими горами та Балтійським морем) на півночі та заході переважають гори і плоскогір'я, на півдні — горбисті рівнини. Вздовж кордону з Норвегією простягаються Скандинавські гори. Провідні галузі промисловості: гірнича (мідна та інш. мінералів), чорна та кольорова металургія, машинобудівна, хімічна, легка і харчова, цементна, деревообробна та паперова.