друкувати


Відбулася зустріч голови Івано-Франківської ОДА з підприємцями краю

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-05-11 12:00:38

10 травня в приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру ім. Івана Франка відбулася чергова зустріч голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка з підприємцями краю в межах Форуму «Влада і бізнес – партнери», що проходив під гаслом «Сплачуємо податки-будуємо Україну».

У президії поруч з Михайлом Вишиванюком – голова обласної ради Олександр Сич, віце-президент Асоціації платників податків України Олександр Карелін, народний депутат України, Почесний заступник голови облдержадміністрації Ігор Зварич, Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус, голова ДПА в області Віктор Рахміль, начальник управління СБУ в області Михайло Курник, начальник УМВС України Василь Варцаба, начальник управління МНС України Володимир Чернецький, начальник КРУ в області Геннадій Буковський, прокурор області Микола Гошовський, головний державний санітарний лікар області, депутат обласної ради Михайло Яворський.

Означений Форум розпочався із настанови голови облдержадміністрації - «сміливіше висловлювати претензії до обласної і місцевої влади, щоб оперативно їх побороти». Михайло Вишиванюк закликав учасників представницького бізнес-форуму у будь-якій формі подавати пропозиції щодо необхідних змін у чинному законодавстві, щоб відповідним чином їх оформити і скерувати до Кабінету Міністрів України, «аби від цього відкритого діалогу була реальна користь усім».

Послуговуючись «вільним мікрофоном», виступаючі говорили про «невмирущу чиновницьку бюрократію» з вимаганням «довідки для довідки». Чимало негативної інформації прозвучало про роботу ринків та торгових центрів в місті Івано-Франківську. Власники останніх не поспішають укладати угоди з орендарями своїх приміщень щодо сталої орендної плати, самовільно змінюють її, а незгідних з ними - погрожують виселити, шантажують. Процедура сплати коштів за оренду «часто є непрозорою». Окрім того, в укладених з адміністраціями ринків угодах відсутні кошториси надання послуг та їх перелік. За словами підприємців, ніхто не знає, яке саме комунальне майно, що є власністю громади, знаходиться на територіях ринків, як воно використовується і в кого на балансі перебуває. Як мовилося на Форумі, лише окремі ринки на Прикарпатті – впорядковані та привабливі за своїми архітектурними формами. Щоб виправити ситуацію, підприємці пропонують перед процедурою передачі землі в оренду проводити конкурси.

Івано-франківські підприємці в один голос нарікали: в обласному центрі «надто велика орендна плата за землю».

По кожному виступу на вимогу Михайла Вишиванюка був коментар того чи іншого керівника, найчастіше – Івано-Франківського міського голови Віктора Анушкевичуса.

«Цей Форум і є громадським контролем над всілякими безчинствами, які, на жаль, ще у нас є, – наголосив голова облдержадміністрації. – Наше завдання – зробити усе можливе і неможливе, щоб бізнес знав, що влада є його помічником».

Михайло Вишиванюк дав доручення головам райдержадміністрацій і міським головам міст обласного значення «проаналізувати роботу ринків і, за участю тих, хто там працює, заслухати це питання на сесіях районних та міських рад».

Майже дві години до мікрофонів у залі і до трибуни підходили бажаючі висловитися і розповісти про труднощі у своїй роботі. Звучали пропозиції від підприємців - на офіційних сайтах владних установ краю створити так звані «електронні приймальні», які б дали можливість приймати звернення та своєчасно на них реагувати. Таку ідею схвально оцінив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

«Ми зібралися для того, щоб вживати дієві заходи і з часом сказати: в Івано-Франківській області бізнес і влада – дійсно партнери», – підсумував Михайло Вишиванюк. Водночас голова ОДА проанонсував наступну зустріч представників влади з підприємцями, наприкінці вересня – на початку жовтня.

На завершення відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між облдержадміністрацією, обласною радою та Територіальним відділенням Асоціації платників податків України.

Церемонія нагородження переможців І туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податку – 2010» у різних номінаціях супроводжувалася виступами знаних артистів краю і молодих талантів.

«Сумлінним платником податків у сфері мас-медіа» названо ПП «Телерадіокомпанія НТК», м.Коломиї. «Сумлінний платник податків у галузі культури та науки» - це Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. Звання «Сумлінний платник податків у медичній сфері» здобули ТОВ Аптека «Віта-фарм», м.Косів і ДП «Санаторій Черче». Диплом переможця в номінації «Сумлінний платник податків у сфері будівництва» отримали: Виробничо-комерційна фірма «Силует», смт.Рожнятів, ТОВ «МЖК ЕКСПРЕС-24», м.Івано-Франківськ і ЗАТ «Коломийське заводоуправління будівельних матеріалів». «Сумлінний платник податків у сфері торгівлі та послуг» - це звання присуджено Державному виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства, м.Городенка; ТОВ «Ч.А.С.», м.Калуш; ВАТ «Івано-Франківський локомотивно-ремонтний завод». ТОВ «Укрнафтогазівест», смт.Богородчани, ТОВ «Карпатська кераміка», м.Калуш, ДП «Осмолодський лісгосп», смт.Брошнів-Осада – ці знані в області підприємства - володарі дипломів І туру Всеукраїнського рейтингу в номінації «Сумлінний платник податків у сфері промисловості».

Довідково: За словами голови Територіального відділення Асоціації платників податків України, депутата обласної ради Володимира Іванишина, із 59 претендентів на дипломи І туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податку – 2010» переможцями став 21 суб'єкт сплати податків. Як зазначив віце-президент Асоціації платників податків України Олександр Карелін, 19 травня у Києві підіб'ють підсумки Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків 2010», в тому числі за участі декількох названих найсумлінніших платників податків з Івано-Франківщини.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА