друкувати


М.Вишиванюк: Зимова Олімпіада 2022 року - це унікальний шанс для Івано-Франківщини

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-05-10 02:00:55

6 травня на черговому засіданні колегії облдержадміністрації вдруге слухалося «про участь Івано-Франківської області у підготовці та проведенні в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації Національного проекту «Олімпійська надія-2022».

Як вкотре наголосив голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, до підготовки проведення в Україні, в тому числі на теренах Прикарпаття зимової Олімпіади 2022 року, про що оголосив у Львові минулого року Президент України Віктор Янукович, «слід підійти надзвичайно відповідально, оскільки це унікальний шанс для туристичної Івано-Франківщини, який треба використати сповна».

З матеріалів колегії:

На території Івано-Франківської області не будуть відбуватися заходи фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, однак частина області входить у 100 км зону м. Львова, що передбачає перебування та туристичне обслуговування гостей Чемпіонату.

До Державної цільової програми підготовки та проведення на теренах України фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року включено 8 готелів Івано-Франківщини, 6 з яких - в обласному центрі і два - в м. Долині – готелі «Князь Олег» і «Софія». В Івано-Франківську право приймати гостей Євро-2012 мають тризіркові готелі «Надія», «Ауско-прут», «Легенда», «Парк-готель», «Атріум» і «Чорний замок». Водночас, зазначені готелі повинні вкладати власні кошти для реконструкції своїх закладів та доведення їх до необхідних вимог.

Щодо реалізації ініційованого Президентом України Віктором Януковичем національного проекту «Олімпійська надія 2022», то це є стратегічно важлива ланка розвитку туристичного та спортивного потенціалу краю через розбудову інфраструктури, міжнародних транспортних коридорів, впровадження інвестиційних проектів, покращення туристичної привабливості Карпатського регіону, створення нових робочих місць, збільшення завантаження спортивних об'єктів.

Проектом Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках» передбачено такі заходи: розвиток транспортної мережі, зокрема, будівництво, реконструкція та ремонт залізниці, сполучення між об'єктами туристичної та спортивної інфраструктури; розробка майстер-планів, техніко-економічних обґрунтувань національного проекту «Олімпійська надія 2022»; проектування, будівництво та капітальний ремонт матеріально-технічної бази шкіл вищої спортивної майстерності і дитячо-юнацьких спортивних шкіл із зимових видів спорту.

На початку року указом Укрєвроінфрапроекту утворено робочу групу з підготовки спортивної і туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках для створення сучасних умов розвитку зимових видів спорту.

За словами начальника головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту Мирослава Карабіна, у червні-липні Івано-Франківську область інспектуватимуть представники МОК, експерти міжнародних федерацій із зимових видів спорту, які відвідають «потенційно можливі місця розташування, будівництва спортивних споруд та об'єктів інфраструктури». Експерти з Російської Федерації та Франції, які уже побували на Прикарпатті, обстежили гірські масиви Долинщини і зробили попередні висновки: зокрема, використовувати не лише Долинщину, а й гірський потенціал Верховинського району для будівництва спортивних об'єктів зі стрибків на лижах з трампліна та двоборства.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА