друкувати


Другий потяг з меланжем відправлений з Прикарпаття

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2010-02-19 02:11:47
Сьогодні, о 13 годині, з складу ракетного палива західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України, що розташований поблизу селища Ценжів на Івано-Франківщині відправляється другий потяг з меланжем.

- Наші військовослужбовці зробили невеличкий рекорд, - зазначив заступник командувача Західним оперативним командування з логістики – начальник логістики генерал-майор Сергій Ніколаєв. – вони зуміли провести закачку 470 тон меланжу, це приблизно дев’ять залізничних цистерн у рекордно короткий термін всього за одну добу. Цим самим вони зекономили час на транспортування цього небезпечного окислювача ракетного палива.

Таким чином на Франківщині залишається ще приблизно 1530 тон ракетного окислювача меланж, вивезення якого планується завершити у травні цього року. Високу оцінку роботі військовослужбовців дав Метью Герцен, менеджер проекту ОБСЄ-Україна з утилізації меланжу.

- Експерти ОБСЄ були присутні протягом всієї операції по заливу всіх цистерн, - зазначив він. – Вони спостерігали за дотриманням безпеки, і хочу сказати, що я позитивно вражений рівнем компетентності українських військових, задіяних у підготовці до відправки меланжу.

Хід робіт по вивезенню меланжу з території України знаходиться під постійною увагою вищого керівництва ОБСЄ.

- Значний досвід, набутий ОБСЄ в сфері реалізації проектів з утилізації меланжів, наразі служить народу України. На цей час з дотриманням усіх вимог безпеки праці та екологічної безпеки утилізовано майже 1 тис. тон меланжу. Таким чином Вінницька область вже звільнилася від цієї токсичної речовини, - зазначив Генеральний секретар ОБСЄ Марк Перрен де Бришамбо. - З відправкою другого ешелону з меланжем з Івано-Франковської області цей регіон наближається ще на один крок ближче до майбутнього, в якому немає місця загрозі, яку становить ця небезпечна речовина. Виконання проекту відбувається за планом, і дотримання вимог екологічної безпеки робіт залишається найважливішим пріоритетом.

Під час закачки цієї партії меланжу, військовослужбовці пішли на зустріч викладачам Івано-Франківського Національного технічного університету нафти та газу, які виступили з проханням допустити до спостереження за процесом завантаження цистерн слухачів цього навчального закладу. Потрібний дозвіл був наданий і дві групи з відповідних курсів мали змогу побачити, як на практиці відбувається унікальна для нашої держави операція по переливу меланжу з резервуарів, що лежать на землі у залізничні цистерни.

Як повідомлялося раніше, у відповідності до підписаного у березні 2008 року Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі щодо проекту ОБСЄ – Україна стосовно утилізації запасів меланжу, ОБСЄ надає допомогу Україні у вирішенні проблеми утилізації надлишкових меланжів.

Автор: Підполковник Тарас Грень, Західний регіональний медіа-центр МО України
Обговорити на форумі