В Коломиї пройде ХХІІІ музичний фестиваль імені Кос-Анатольського
Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2009-12-03 03:00:49

Поціновувачі класичної музики вже зачекалися фестивалю, адже він мав проходити наприкінці листопада. В зв’язку з епідемією грипу та впровадженим карантином його перенесли на грудень.
В перший день музичного свята відбудеться урочисте відкриття фестивалю та концерт симфонічної музики за участю симфонічного оркестру Івано-Франківської філармонії. До Коломиї завітає диригент, заслужений діяч мистецтв України, Руслан Дорожівський.
12 грудня в Музеї історії міста Коломиї відбуватиметься музичне вітання за участю народного артиста України Перта Терпелюка та науковців Німеччини, Польщі та України. Цього ж дня в приміщенні Народного дому пройде концерт камерної вокальної музики "В пісенному колі Кос-Анатольського" за участю заслуженого артиста України Лілії Коструби, Ярослави Матюхи, Оксани Рапіти, Мирослава Драгана та актора театру імені Марії Заньковецької Романа Біля.
В заключний день фестивалю свято завітає в СШ №10. Відкриють пам’ятну таблицю на будинку, в якому народився відомий композитор. Опівдні в Народному домі з концертом виступлять учні та випускники музичних шкіл міста "Юні музиканти – не забудьмо маестро!". Із настанням сутінок відбудеться закриття фестивалю за участю хорів факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка (керівники Марія Камінська та Михайло Телюк).
Історична довідка: Анатолій Йосипович Кос-Анатольський (український композитор, народний артист України (1969), депутат Верховної Ради УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Тараса Шевченка (1980)) народився 1 грудня 1909 в місті Коломия Івано-Франківської області. український композитор, народний артист України (1969), депутат Верховної Ради УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Тараса Шевченка (1980).
Навчаючись у Станіславській гімназії, створив хор, почав записувати пісні. У 1931 закінчив юридичний факультет Львівського університету, а в 1934 — Львівську консерваторію. У 1930-х був у складі популярної у той час на Львівщині "Капели Яблонського".
Після Другої світової війни став членом Львівського обласного відділення Спілки радянських композиторів України, працював концертмейстером Львівського драматичного театру, а від 1952 — викладачем Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка (з 1973 — професор).
Його творчий доробок є перлиною української культури і налічує опери, балети, оперети, вокально-симфонічні твори, інструментальні концерти, романси, пісні. Він писав музику для симфонічного оркестру.
Обговорити на форумі