друкувати


Енергетики попереджають: Обігрівачі небезпечні

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2009-10-16 03:48:14
Зважаючи на зниження температури повітря, ВАТ "Прикарпаттяобленерго" висловлює стурбованість з приводу можливого різкого збільшення споживання електроенергії. Причиною прогнозів енергетиків є досвід попередніх років, коли при похолоданні за відсутності чи неповноцінності централізованого теплопостачання обігрів житлових приміщень мешканці здійснюють за допомогою електричних нагрівальних приладів.

Це характерно не лише для обласного центру, але й для інших населених пунктів, зокрема для Калуша, Долини, Городенки, Коломиї та інших. Стурбованість енергетиків викликає те, що опалення електроприладами спричинює значне перевантаження електричних мереж. Саме тому з настанням холодів частішають аварійні вимкнення електроенергії, зокрема через вихід з ладу запобіжників, повідомляє прес-служба ВАТ "Прикарпаттяобленерго".

Перевантаження електромереж у цій ситуації пов’язане з об’єктивними технічними причинами. Адже кожен будинок споруджується з урахуванням певних розрахункових величин, у тому числі береться до уваги і вид опалення. При будівництві кожного будинку закладаються параметри електромереж – певна трансформаторна підстанція, трансформатор певної потужності, кабель чи провід певного перерізу тощо. А при майже одночасному включенні приладів для опалення холодних осель необхідна потужність зростає в десятки разів. Якщо при проектуванні будинку на кожну квартиру закладається по 1,2-1,5 кВт, то потужність тільки одного приладу обігріву може становити 5 кВт.

Електромережі, не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, що часто призводить до масових вимкнень електроенергії. Це може відбуватися з багатьох причин: не витримують і горять кабелі і провідники, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії, горять освітлювальні пристрої.

Навіть якщо цього немає, погіршується якість електричної енергії, понижується рівень напруги. "Можливими наслідками перевантаження електромереж у цьому випадку, - пояснює заступник технічного директора ВАТ "Прикарпаттяобленерго" Роман Кумгир, - є в першу чергу погіршення якості напруги. При чому не лише у самого споживача, який вмикає потужні електроприлади для обігріву, але й у його сусідів. Є такі випадки, коли на вулиці два-три ґазди "садять" цілу лінію: лампи розжарювання мерехтять, а не світять, не можуть повноцінно працювати електроприлади. По-друге, це пожежна небезпека. По-третє, перевантаження електромережі може призвести до пошкодження обладнання – як побутового у домі, так і енергетичного – у розподільчих щитках, на підстанціях тощо".

Щоб не допустити до серйозних проблем з електропостачанням, кожному варто дотримуватися показників потужності, передбачених договором про електропостачання, який споживач укладає з РЕМ. Від тепла і комфорту в одній квартирі не повинні страждати інші.

Обговорити на форумі